Melisa Sağlam: Tacizcinin Hayatı Değişmeli - Kozmopolitik

 Melisa Sağlam: Tacizcinin Hayatı Değişmeli

İstanbul Pendik'te şort giydiği gerekçesiyle minibüste Ercan Kızılateş'in saldırısına uğrayan üniversite öğrencisi Melisa Sağlam "Ayşegül Terzi'ye şort giyiyor diye otobüste saldıran Abdullah Çakıroğlu hak ettiği cezayı alsaydı başıma bu gelmezdi. Devlet bu adamları bırakıp cesaret vermemeli. Kadınlar için adalet bekliyorum" dedi.

Posta Gazetesinin sorularını yanıtlayan Melisa Sağlam, davasından emsal teşkil edecek bir karar çıkacağını umduğunu belirterek şunları söyledi:

  • Bu saldırı bana değil tüm kadınlara yapıldı. Susmamalıyız.
  • Ayşegül Terzi'ye şort giyiyor diye otobüste saldıran Abdullah Çakıroğlu hak ettiği cezayı alsaydı başıma bu gelmezdi. O adamın ceza almaması bu adamlara cesaret veriyor.
  • Adalet, emsal teşkil ederse adalettir. Davamdan hayatımız için emsal teşkil edecek karar çıkacağını umuyorum. Adalet istiyorum.
  • Kıyafetimi de minibüsümü de değiştirmem. Ben hatalı değilim. Tacizcinin hayatı değişmeli.
  • Sorunlarımızı pembe vagon mu çözecek? Hayır! Ben binmem. O adamlar taciz etmemeyi öğrenecek. Devlet de bunu sağlamak zorunda.
  • Saldırganın ailesi benden davacı olacakmış. Benim yüzümden sokağa çıkamıyorlarmış. Bu benim değil, yetiştirdikleri oğullarının suçu. Beni taciz ettiği için bana mı dava açacaklar!


​Öte yandan Sağlam, saldırgan Ercan Kızılateş'in da şikayetçi olması üzerine ifade vermek için Anadolu Adalet Sarayı'na gitti.

Asena Melisa Sağlam, "Şahısın benden şikayetçi olması üzerine ifade vermek için ifade vermeye geldim" dedi.

Olay sırasında hakarette bulunmadığını belirten Sağlam, "Bana onun ettiği hakaretleri baz alırsak benim ona dediğim 'ne yapıyorsun', 'bana nasıl vurursun' oldu" diye konuştu.