MHP'den Ayrılanlar AKP ve BBP Gibi Partilere Katılacak - Kozmopolitik

 MHP'den Ayrılanlar AKP ve BBP Gibi Partilere Katılacak

KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, MHP’nin ilerleyen süreçte bir parçalanma yaşayacağını, bu parçalanma sonucunda oluşan grupların AKP ve BBP gibi partilere katılacağını söyledi.

Referandum hileli olan sonuçlarını bilen iki araştırma şirketinden biri olan KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, MHP’nin ilerleyen süreçte bir parçalanma yaşayacağını ileri sürdü.

Bir konferansta konuşan Bekir Ağırdır, "Seçim haritası 3 parçalı Türkiye'yi gösteriyor. Batı, Kürtler ve evet diyenler... Metropollerde, merkezde yani sanayi, kalkınma gibi gelişmişliklerin olduğu yerde hayırlar önde" dedi. Yurt'un haberine göre, "MHP parçalanacak, bir grup AK Parti'nin içine, bir grup BBP gibi partilerin içine katılacak" diye konuşan Ağırdır'ın ifadeleri şöyle:

"Hayır- evet meselesi sadece siyasi tercih değil. Kimlik ve kutuplaşmanın ürettiği 150 yıllık bir hikaye var. Yarışma, kendi kitlesi ile AK Parti-Tayyip Erdoğan arasında oldu. Hayırcılar en başından beri birliktelerdi ve hiç dağılmadılar. AK Parti içinden gelen eksiği MHP'den gelenlerle tamamladı. Yani yarış bizlerle olmadı. Tayyip Erdoğan ve kendi kitlesinin arasında oldu."