Muhalif Çizgi İsmail Saymaz Röportajı - Kozmopolitik

 Muhalif Çizgi İsmail Saymaz Röportajı

Rasim Şişman'ın hazırlayıp sunduğu, gündeme ve politikaya dair konuların konuşulduğu video röportaj kanalı Muhalif Çizgi'nin bu bölümkü konuğu gazeteci İsmail Saymaz.

"Bence sol ikiye ayrılmalı. Bir, anasından solcu doğanlar; bir de, solcu olduğu için anasından emdiği süt burnundan gelenler" diyerek esprili bir dille Türkiye siyasetini eleştiren Saymaz'ın kendi habercilik anlayışına ve politik duruşuna ait pek çok konudan söz ettiği program Muhalif Çizgi youtube kanalından yayınlandı.

Eleştirel dilin bir muhabir için ne kadar önemli olduğundan bahseden Saymaz "gazeteci eleştirel olmak zorunda. Ama gazeteciliği derinleştirirse bir gazeteci, mesleğinde derinleşirse, bulunduğu yeri kazarak mesleki bir birikim elde ederse ve onu araştırmacı boyutuna taşırsa o andan itibaren kaçınılmaz olarak muhaliftir. Bu, onu tercih ettiği için değil. Bu ülkenin koşulları onu getirdiği için" diyerek esas olanın muhabirlik ve mücadeleci ruh olduğunun altını tekrar tekrar çizdi.

Muhalif Çizgi Nedir?

Yayın hayatına 2015 yılında başlayan, gündeme ve politikaya dair konuların tanınmış isimlerle konuşulduğu video röportaj kanalı Muhalif Çizgi, Rasim Şişman tarafından hazırlanan ve sunulan bölümlerle yayın hayatına devam ediyor.