Muharrem İnce: Cumhurbaşkanı Adayımızı Örgüt Belirlesin - Kozmopolitik

 Muharrem İnce: Cumhurbaşkanı Adayımızı Örgüt Belirlesin

CHP'de genel başkanlığa aday olan ve beklenenden yüksek bir oy alan Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerini sürdürüyor. İnce, CHP'nin cumhurbaşkanı adayının nasıl seçilmesi gerektiğine ilişkin açıklamada bulunurken, Abdullah Gül iddialarına ilişkin de konuştu.

CHP'de kurultay sonrasında da tartışma sürüyor.

Genel başkanlığa aday olan ve Kılıçdaroğlu karşısında beklenenden yüksek bir oy alan Muharrem İnce, 2019 seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu.

CHP'nin adayının seçimle belirlenmesini talep eden İnce, şöyle konuştu:
"Selahattin Demirtaş hapisten aday olacak, 6 ay önce kurulan İYİ Parti lideri aday olacak, Kılıçdaroğlu adaylık sinyali verdi, böyle bir şey olamaz. CHP'nin adayı mecburdur. Benim önerim sandığı koyalım. 1 milyon 200 bin kayıtlı üyemiz var. İnsanlar gelsin oy kullansın. Herhangi bir parti, vakıf, dernek oy kullanmalı. 1. turda ittifak demek matematik bilmemek demek. Aday olursa Abdullah Gül'e oy vermem. Erdoğan'a da oy vermem. Cumhurbaşkanımızın adayının ortaya çıkmaması büyük hata. Sandığın ortaya koyulup adayların çıkması lazım. Genel başkan 2016'da yanıldı, kimseye danışmadı, hataydı."