Murat Boz'un Filmi Hemşireleri Kızdırdı - Kozmopolitik

 Murat Boz'un Filmi Hemşireleri Kızdırdı

Murat Boz'un 23 Aralık'ta vizyona girecek 'Dönerse Senindir' isimli filminin yayımlanan kamera arkası görüntülerinde, mini etekli hemşirelerin Boz'a müdahale ettiği sahneler sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı. Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım ve 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, "Böyle bir sanatı kabul etmiyoruz" dediler. Sağlık camiasının tepksinin ardından filmin yapımcısı şirketten açıklama geldi.

Filme İlk tepkiyi gösteren Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube BaşkanıÖzgür Yıldırım, "Kutsal olan mesleğimize yapılan bu hadsizlik bu saygısızlık kabul edilecek bir durum değildir. Herkesi ve herkesimi haddini bilmeye davet ediyorum. Sanatın bu olmadığı ve sanatçılığa da yakışmayan bu hadsizliği de kabul etmeyeceğiz. Bu zamana kadar vicdanla merhametle yapılan hemşirelik mesleği sanatın da sanatçıların da oyuncağı değildir. Böyle sanatı da kabul etmiyoruz" dedi.

Tepkilerin ardından filmin yapımcısı şirketten açıklama geldi. Cengiz Semercioğlu, şirketin açıklamasını şöyle yazdı:

"Hemşirelerin tepkisi üzerine “Dönerse Senindir” filminin yapım şirketi TAFF’ın yöneticileriyle konuştum.

"Şu açıklamayı yaptılar:

'Tek bir fotoğraf karesine bakarak yargısız infaz yapılıyor. Film izlendiğinde durumun göründüğü gibi olmadığı anlaşılacak. Sonuçta bu bir film, üstelik çok eğlenceli bir komedi filmi. Bu da bir hayal sahnesi. Hiçbir meslek grubunu rencide etmek gibi bir yaklaşımımız olamaz.'”