Nalan Erkem ve İlknur Üstün Tutuklandı - Kozmopolitik

 Nalan Erkem ve İlknur Üstün Tutuklandı

İstanbul Büyükada'da gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan insan hakları savunucularından Nalan Erkem ve İlknur Üstün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

BÜYÜKADA'da toplantı yaptıkları otelde polis baskını ile gözaltına alınıp serbest bırakıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan 4 kişi arasında bulunan Nalan Erkem ve İlknur Üstün tutuklandı.

Büyükada'da gözaltına 10 kişi ile birlikte gözaltına alındıktan sonra önceki gün çıkarıldığı adliyede serbest bırakılan 4 kişi arasında bulunan Helsinki Yurttaşlar Derneği'nden Nalan Erkem İstanbul'da, İlknur Üstün de Ankara'da gözaltına alındılar.

NALAN ERKEM VE İLKNUR ÜSTÜN TUTUKLANDI
Serbest bırakılan 4 kişi arasında bulunan Erkem, emniyet işlemlerinin ardından İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Savcılık sorgusunun ardından Erkem, tutuklama talebiyle Nöbetçi 9. Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarıldı. Mahkeme Erkem'in tutuklanmasına karar verdi. İlknur Üstün de emniyet işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne götürülerek SEGBİS sistemi ile bağlandı. Üstün de savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi 9. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevlk edildi. Sorgusunun ardından Üstün de tutuklandı.