Narcos'un 2. Sezonu 10 Bölüm Birden Yayınlandı - Kozmopolitik

 Narcos'un 2. Sezonu 10 Bölüm Birden Yayınlandı

Kolombiyalı meşhur uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar‘ın hayatını konu alan Narcos isimli dizinin 2. sezonu bugün başladı.

Dizinin ilk sezonu 1980’lerin Kolombiyasında geçmekte. Uyuşturucu kartelleri, yozlaşmış devlet memurları, suikaste kurban giden bakanlar… 1980’lerin Kolombiyası tam bir suç cenneti. Bu suç cennetinde ise bir adam gittikçe sivrilmeye başlıyor. Adı Pablo Escobar. Fakir bir aileden gelmiş gözü yükseklerde bir uyuşturucu kaçakçısı. Onu önlemeye çalışan iki DEA ajanı (Drug Enforcement Agency – Bizdeki Narkotik) ve ABD-Kolombiya arasındaki soğuk savaş dönemi karmaşık ilişkileri. Dizi sadece Pablo Escobar’ı değil, dönem Kolombiyası’nı yansıtmada oldukça başarılı.

IMDB’de 8.9 gibi yüksek bir oya sahip olan dizi, gerek kurgusu gerek müzikleriyle onlarca ödüle layık görüldü. Birçok eleştirmenden de olumlu notlar alan dizinin ilk sezonunun sonunda Pablo Escobar cezaevinden kaçmış ve intikam yemini etmişti.

Dizide Pablo Escobar rolünü oyuncu Wagner Moura üstlenirken, dönemin Kolombiya Cumhurbaşkanı César Gaviria rolünü Raúl Méndez üstleniyor. Hikâyenin anlatıcısı (The Narrator) ve o dönemde Kolombiya’da DEA ajanı olarak bulunan Steve Murphy rolünü ise Boyd Holbrook üstlenmekte.

Netflix tarafından yayınlanan 2. sezon da 10 bölüm aynı anda izleyici ile buluştu.