Necdet Saraç CHP Parti Meclisi Adayı - Kozmopolitik

 Necdet Saraç CHP Parti Meclisi Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılacak 36. Olağan Büyük Kurultaya hazırlanıyor. Büyük Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu yarışacak.

İki gün sürecek kurultayda ilk gün yapılacak genel başkanlık seçiminin ardından ikinci gün ise Parti Meclisi seçimi yapılacak ve Cumhuriyet Halk Partisi 2019 öncesi yönetim kadrosunu belirleyecek.

4 Şubat Pazar günü yapılacak seçimde Parti Meclisine aday olan isimlerden biri de Necdet Saraç.

"Türkiye AKP'ye mahkum değil..." diyen Necdet Saraç "Politik cesaret CHP'yi, CHP de Türkiye'yi değiştirir! İşte o zaman Başka Bir Türkiye Mümkün" sloganıyla 36. CHP kurultayında Parti Meclisine aday olduğunu açıkladı.

Necdet Saraç kimdir?
Erzincan doğumlu Necdet Saraç, ilkokulu, ortaokulu ve liseyi İstanbul'da okudu.
İstanbul'da Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nin “Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.
Almanya’da Halk Yüksek Okulu’nda çalıştı. Köln Sinema Günleri başta olmak üzere, Almanya’da birçok sosyal-kültürel proje yaptı.
Çeşitli televizyon kanallarının Avrupa temsilciliği, SU tv ve YOL tv gibi televizyonların, Alevilerin Sesi ve Can gibi dergilerin de Genel Yayın Yönetmenliğini, BİRGÜN Gazetesi’nde ve YURT Gazetesi’nde çok uzun süre köşe yazarlığı ve muhabirlik yaptı.
CHP’nin 2009 Ankara ve 2014 Maltepe yerel seçim kampanyalarında çalıştı. 2015 yılında önseçime girerek, yaklaşık 12 bin oyla CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.
Yüzlerce yayınlanmış makalesi bulunan Necdet Saraç’ın, Sosyal Demokrasi, Farklı Çizgi, Yavuz’un Aklı ve Alevilerin Siyasal Tarihi adlı yayınlanmış dört kitabı var.
Evli olan Necdet Saraç iki kız babasıdır.