Öğretmen Sevgilisinin Özel Fotoğraflarını Arkadaşlarına Gösterdi - Kozmopolitik

 Öğretmen Sevgilisinin Özel Fotoğraflarını Arkadaşlarına Gösterdi

Dövüş sporu ‘hapkido’da dünya şampiyonluğu bulunan beden eğitimi öğretmeni, sosyal medyadan tanıştığı futbolcu sevgilisinin, gönderdiği özel görüntülerini arkadaşlarıyla paylaştığını iddia ederek dava açtı.

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde görev yaparken öğrenci ve velilere step, aerobik, pilates dersi vererek dikkat çeken Beden Eğitimi Öğretmeni 32 yaşındaki P.D., 2013'te yılın öğretmeni seçildi.

Gazete Habertürk'ten Hayati Arıgan'ın haberine göre; dövüş sporu hapkido’da dünya şampiyonluğu olan öğretmen, Kuzey Kıbrıs’ta da kendi dalında yılın sporcusu seçildi. Genç kadın, 8 ay önce sosyal medyadan profesyonel futbolcu 28 yaşındaki D.O. ile tanıştı. Whatsapp üzerinden yazışmaya başlayan ikili, birbirlerine fotoğraf ve görüntü gönderdi. İddiaya göre genç öğretmen, kendisine ailesiyle tanıştıracağına dair söz veren futbolcu sevgilisine güvenerek, özel fotoğraf ve videoları gönderdi.

Genç futbolcu ise bu videoları arkadaşlarıyla paylaştı. Bunu öğrenen öğretmen, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Şikâyet dilekçesinde olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu belirterek, “Bana, ‘Seni ailemle tanıştıracağım’ deyince ona güvendim. Benden özel fotoğraf ve videolar isteyince gönderdim. Ancak o bunları başka arkadaşlarına gösterdi. Bunu yaparak kariyerimi, saygınlığımı, mesleğimi ve özel hayatımı zedeledi” ifadesini kullandı.

Futbolcu ise savunmasında, genç kadın ile sosyal medya üzerinden tanıştığını, yüz yüze görüşmeden kendi rızasıyla kendisine fotoğraf ve videolar attığını ifade ederek “Maç için İstanbul’a gittiğimde kendisiyle görüştüm. Aynı gün yanından ayrıldım ve bir daha da görüşmedik. Bana gönderdiği fotoğrafları arkadaşlarıma göstermedeki amacım tanıyıp tanımadıklarını öğrenmem içindi. Fotoğrafları internetten paylaşmadım ve onu mağdur etmedim” diye konuştu.

Futbolcunun, videoyu paylaştığı iddia edilen meslektaşı, “Telefonuma video gönderildi. Videonun ne olduğunu görünce sildim. Fazla önemsemedim” dedi. Savcılık hazırladığı iddianamede, Erzurumsporlu futbolcu hakkında, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istedi. Dava, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.