Ölen Madencilerin İsmi Formada Yaşayacak - Kozmopolitik

 Ölen Madencilerin İsmi Formada Yaşayacak

Zonguldak Kömürspor maden ocaklarında bu güne kadar hayatını kaybeden 3 bin 684 madencinin isminin yazılı olduğu formalarla sahaya çıkacak.

İkinci Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor'un futbolcuları, yeni sezonda kömür ocaklarında hayatını kaybeden 3 bin 684 maden işçisinin isminin yazılı olduğu formalarla sahaya çıkacak.

MADENCİLERE VEFA MI GÖSTERİLİYOR YOKSA İSTİSMAR MI EDİLİYOR?

Zonguldak Kömürspor Başkanı Süleyman Caner, satışa çıkarılacak formalardan elde edilecek gelirden ölen madencilerin ailelerine destek vereceklerini söyledi. Ancak başkan Caner'in açıklamalarına göre, forma gelirinin en küçük payı madenci ailelerine verilecek. Yani madencilere yine pastanın en küçük dilimi veriliyor.

Kömürspor Başkanı Süleyman Caner, ilk etapta 300 adet basılan formaların 50 TL'den satışa çıkarılacağını, forma başına 2 TL'nin Şehit Madenciler Derneği’ne katkı olarak verileceğini söyledi:

"Yeni sezonda giyeceğimiz formaların üzerinde madende şehit olan kardeşlerimizin isimleri yazılı olan formadır. 5 ayrı formada toplam 3 bin 684 maden şehidimizin ismini yazdık. Zonguldakspor yararına çıkaracağımız bu formalar, halkımız ve taraftarımız tarafından yeterli ilgi görmesini umuyoruz. Hem kulüp kazanır hem de 2 TL'si madende şehit olan kardeşlerimizin ailelerine bağış olarak gider. İnşallah bu projede başarılı oluruz. Camianın bu formalara ilgi göstermesini bekliyoruz."

KAPTAN CAYMAZ: ZONGULDAKLI OLARAK BU FİKİRDEN GURUR DUYDUM

Zonguldak Kömürspor takımı kaptanı Mert Caymaz kendi ailesinin de madenci olduğunu, projenin kendisini gururlandırdığını söyleyerek, "Zonguldaklı olarak bu fikirden gurur duydum. Yapılacaksa bizim yapmamız gerekirdi. Nihayetinde yaptık ve çok güzel oldu. Zonguldak’ta olup da madenci tanıdığı akrabası olmayan yoktur. Başkanımızın dediği gibi şehit ailelerine de destek katkı gidecek. Gereken ilgiyi da taraftarlarımız gösterecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.