Oyuncular Sendikası'nın Yeni Başkanı Demet Akbağ Oldu - Kozmopolitik

 Oyuncular Sendikası'nın Yeni Başkanı Demet Akbağ Oldu

Oyuncular Sendikası'nda Demet Akbağ başkan seçildi.

Sahne, Perde, Ekran ve Mikrofon Oyuncuları Sendikası’nın (Oyuncular Sendikası) 3. Olağan Genel Kurulu 17 Eylül 2017 Pazar günü Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapıldı. Delegelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda, görev süresi sona eren Meltem Cumbul başkanlığındaki yönetim kurulu, idari ve mali olarak aklandı.

2014 Eylül ayından bu yana görevde olan yönetim kurulunun faaliyetlerini Başkan Meltem Cumbul, Genel Sekreter Tilbe Saran, yönetim kurulu üyesi Sercan Gidişoğlu ve hukuk danışmanı Sera Kadıgil delegelere aktardı. Daha sonra yönetim kurulu adına mali raporu Genel Mali Sekreter Yiğit Özşener sundu.

Tüzük değişiklikleri ve önerilerin tartışılıp karara bağlandığı birinci bölümün ardından, öğleden sonra ilçe seçim kurulu gözetiminde sendikanın zorunlu organlarına asil ve yedek üyeler seçildi. Seçim sonuçlarına göre önümüzdeki üç yıl boyunca sendika’nın yönetim Kurulunu oluşturacak isimler şu şekilde belirlendi:

Demet Akbağ, Sercan Gidişoğlu, Sermet Yeşil, Evrim Alasya, Taner Rumeli, Tuba Erdem, Serdar Orçin, Eda Çatalçam ve Tuğrul Tülek. Disiplin Kurulu üyeleri Şevket Çoruh, Yasemin Şişli, Ragıp Yavuz olarak belirlenirken Denetleme Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu: Ali Rıza Kubilay, Alper Atak, İbrahim Ozan Gözel.