Özgür Karabat İle Gündemi Konuştuk - Kozmopolitik

 Özgür Karabat İle Gündemi Konuştuk

1. Merhaba, bir çok insan gibi biz de sizi 2014 yerel seçimindeki adaylık kampanyanızla tanıtık. Fakat Özgür Karabat’ın emektar bir partili olduğunu biliyoruz. Bize kendinizden söz eder misiniz?
Merhaba, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakütesi Mezunuyum. Uzun yıllar önde gelen dış ticaret firmalarında üst düzey yöneticilik yaptım. Daha sonra şuan sahibi olduğum Mali Müşavirlik ofisini kurdum. Hem Mali Müşavir hem de Finansal Raporlama Uzmanıyım. Partimizde iki dönem üst üste çarşaf liste yöntemi ile ilçe başkanı olarak seçildim ve elimden gelenin en iyisini yaparak bu görevi onurla yürüttüm.

2. İstanbul 3. bölge ön seçim aday adayı oldunuz. Örgüt emektarı olarak örgütün karşısına çıkıyor olmak nasıl bir duygu ve yol arkadaşlarınızdan, CHP örgütünden beklentiniz beklentiniz ne yönde?
Partimiz yıllar sonra Sayın Genel Başkanımızla beraber kendi demokratik süreçlerini işletmeye başladı. Sokaklarda mücadele eden insanların Mecliste olmasına imkan tanıdı. Aslına bakarsanız Sosyal Demokrat Partilerde olmazsa olmazdır bu.
Geç kalmış bir uygulama. Bu ön seçimin hem partimizin iç dinamiklerine hemde ülkemize faydalı olacağına inanıyorum. İlçe Başkanlığı, belediye başkan adaylığı gibi görevlerim oldu. İki görevim de de partimizin yararına ülkemizin yararına olan her şeyin en iyisini yapmak için çalıştım. Genel Başkanımızın bile kendisini örgütün vicdanına emanet ettiği bir dönemde ön seçime girmek partili kimliğime yazılacak en güzel onurlardan biri olacak. Benim yol arkadaşlarım da, partimizin örgütleri de ne yapacağını çok iyi bilir. Bu anlamda örgütümüzden bir beklentim yok. Örgütümüzün milletvekillerinden beklentilerini ölçüp o doğrultuda çalışmayı planlıyorum.

3. Türkiye’de hızla gündem değişiyor. Neredeyse her gün yeni bir konuya açıyoruz gözlerimizi. Buna binaen Türkiye siyaseti için neler söyleyebilirsiniz?
Türkiye siyasal bir kıskacın eşiğinde. Mecvut iktidar insanları ötekileştirmek için elinden geleni yapıyor. Ben Bu ülkenin %70’i sağcı diyen akıla inanmıyorum. Dünyada örnekleri var. Dindar olmak ile sağcı olmak aynı şey değil! Pekala dindar insanlarda solcu-sosyalist Cumhurbaşkanları, Başbakanlar seçebiliyor. Yeter ki doğru politikalar halka sunulsun. Ülkemizi bu dar kıskaçdan ancak sol politikalar kurtaracak. Yeniden Tarım, Sanayi ülkesi olmamız lazım. Gençler için bu ülkeyi Yazılım Cenneti haline getirmemiz gerekiyor. Ben iktidarın yaptıklarını anlatmak istemiyorum artık. Biz ayakkabı kutularından bahsederken onlar ayakkabı fabrikalarını satıyorlar çünkü! Ben bu ülkede CHP ne yapacak, bu halka ne vaad edecek onun peşindeyim.

4. Türkiye’nin yarınını ön görebilmemiz mümkün mü? Sizce 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra olası tablo ne olacak?
Türkiyenin yarını belli. 91 yıllık bir Cumhuriyet tarihimiz var. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu ülkenin teminatlarından biride partimizdir. Bu ülkenin Denizleri, Berkinleri, Ali İsmailleri bitmez. Bu ülkenin Mustafa Kemal Atatürk’e inanan ve güvenen gençleri bitmez! O yüzden asla umutsuz değilim! 7 hazirandan sonra ki tablo çok açık önce 29 martta örgütten gelen sokağa hakim olanlar çıkacak ön seçimden.. Daha sonra bu kadrolar ile CHP iktidar olacak ben buna inanıyor ve bunun için yıllardır gece gündüz çalışıyorum.

5. Son olarak sizin eklemek istediğiniz bir şeyler var mı?
CHP, Kurtuluşta ve Kuruluşta mücadele etmiş bir parti. Bu partinin bir neferi olmaktan hep gurur duydum. Bütün bu emeklerimizi, çabalarımızı örgütümüzün vicdanına emanet ediyoruz. Sandıktan kim çıkarsa çıksın biliyorum ki en iyi listeler çıkacak.