Partimizi Mahkemeye Baş Vurmaktan Fazlasını Yapmaya Davet Ediyoruz - Kozmopolitik

 Partimizi Mahkemeye Baş Vurmaktan Fazlasını Yapmaya Davet Ediyoruz

CHP Üsküdar ve Gaziosmanpaşa İlçe Gençlik Kolları'nın CHP yönetimine yönelttiği sert eleştiriler sonrasında bir açıklama da, CHP Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları'ndan geldi.

CHP Beşiktaş İlçe Gençlik Kolları'nın açıklaması şöyle:
Şüphesiz ki ülkemizin kaderini tayin edecek referandum sürecinde 7 den 70'e tüm unsurlarımızla gece gündüz demeden cumhuriyetimize, hukuğa, demokrasiye ve en önemlisi de insanca duyguların tümüne sahip çıkmak için, şehitlerimizden aldığımız mirası yine Atatürk'ten aldığımız görev bilinciyle yerine getirmek için var gücümüzle çalıştık. Bunu hiçbir karşılık beklemeden sadece ve sadece ülkemiz ve geleceğimiz için yaptık. Gelinen noktada ise birileri sandıkla kazanamadıkları ikballerini türlü haydutluk ve hırsızlıkla hayata geçirmek istiyor. Yine onlar ATI ÇALIP ÜSKÜDAR'A GEÇERKEN Hayır'a yakalanıyor.

Milli iradenin tecellisini engelleyip insanların geleceğini çalan bu haydutça düzeni tanımıyor ve şehirlerimizden yükselen binlerce #hayır seslerini yürekten selamlıyoruz. Bu süreçte zaten tıkanmış olan hukuk yollarını netice alınamayacağını bilerek zorlamak ancak ve ancak başta biz gençler olmak üzere milyonlarca vatandaşın emeğini ve geleceğini çalanları Üsküdar'a kadar izlemekten başka bir anlam ifade etmemektedir. Bizler üzerimize örtülmek istenen bu karanlığı yırtıp atmaktan başka bir ihtimali düşünmüyoruz. Bu süreçte sonuç alınamayacak girişimlerle parti örgütlerini ve milyonlarca insanın #hayır iradesini pasifize etmekten başka bir sonuca varmayan bu çabalara yönelen parti idarecilerini uyarıyor ve #hayır'a gereğince sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Milyonlarca insanın iradesini çalan bu haydut zihniyete karşı sesimizi parti olarak daha gür çıkarmak gerektiğine inanıyoruz. Aksi halde ülkenin geleceği için gecesini gündüzüne katan, cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkmak için durmaksızın çalışan

Beşiktaş örgütünün ve milyonlarca #hayır'ın vebali siz kıymetli parti yöneticilerinin üzerindedir. Bu hukuksuzluğa razı gelinmesin, gereği yapılsın! Örgüt ve millet artık bu haydutça düzene bir dur demekten başka bir ihtimali kesinlikle kabul etmeyecektir. Eğer bundan başka bir ihtimali düşünenler olursa, milyonların vicdanına ve tarihe bunun hesabını vermek görevini geçmişte eşi benzeri görülmemiş bir utanç içinde şüphesiz ki yerine getireceklerdir. Biz bu ihtimalin ve tavrın ortağı değiliz. O nedenle bu referandumu tanımıyoruz! Partimizi milyonlarca #hayır iradesine sahip çıkmak için mahkemeye baş vurmaktan daha fazlasını yapmaya çağırıyoruz!