Piyalepaşa’da Adalet ve Demokrasi Hareketi Çalışmalara Başladı - Kozmopolitik

 Piyalepaşa’da Adalet ve Demokrasi Hareketi Çalışmalara Başladı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşü ile başlayıp Maltepe’de gerçekleştirilen Adalet Mitingi ile devam eden iktidar çalışmaları Cumhuriyet Halk Partisinde yeni gelişmeleri beraberinde getirdi.

Türkiye’nin hemen hemen her yerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaktığı Adalet meşalesi İstanbul’un merkez ilçesi Beyoğlu’nun en büyük mahallesi Piyalepaşa’da da yankı buldu.

Kendilerine Piyalepaşa’da Adalet ve Demokrasi Hareketi diyen bir grup Cumhuriyet Halk Partili Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı çağrıya uyarak mahallelerinde yaklaşan delege seçimleri öncesi 2019 yılında yapılacak yerel seçimde yıllar sonra Beyoğlu’nu kazanacak bir yapı için çalışmaya başladı.

Piyalepaşa’da Adalet ve Demokrasi Hareketi öncülerinden Mustafa Gül, Celal Akkuş, Eyüp Horlu, Bülent Horlu, Oğuz Yıldırım, Tugay Aslan, Fevzi Şahin, Hüseyin Arslan, Mustafa Çatalkaya, Tugay Budak hazırladıkları bildiriyi dağıttı. Esnafları ve köy derneklerini dolaşan hareket üyeleri “Adalet, demokrasi ve birlik duygusu ile hareket edecek mahallemize yakışan bir delege yapısını oluşturacağız” dedi.

İşte Piyalepaşa’da Adalet ve Demokrasi Hareketi’nin yaklaşan delege seçimlerine yönelik hazırladıkları manifestosunun tam metni:

Değerli Yol Arkadaşım;

"Adalet Yürüyüşü; Türkiye ve CHP için yeni bir başlangıç" diyor liderimiz Kılıçdaroğlu... Adalet Yürüyüşü ve tarihi Maltepe Mitingimiz; cesaret, umut ve birlik yolunda Türkiye’deki milyonları birleştiren bir "eylem" olmuştur. Artık önemli olan, kimin mahalle delegesi veya ilçe ilçe yöneticisi olacağı değil kimlerin CHP’yi iktidara taşıyacağıdır.! Bu amaçla adalet, birlik ve beraberlik duygusuyla CHP’yi Beyoğlu’nda ve Türkiye’de iktidara taşıyacak nitelikli kadrolarımızın önü açılmalıdır.! Liderimiz Kılıçdaroğlu “CHP, rant değil halk partisi olmalıdır” diyor ve bu da mahallelerden başlatılmalıdır. 2013 GEZİ Parkı Direnişinin ilçesi Beyoğlu’nun en büyük mahallesi Okmeydanı/Piyalepaşa başta olmak üzere, bütün 45 mahalledeki emekçiler geçim derdi ve ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Evlerimiz ise Kentsel Dönüşüm bahanesiyle elimizden alınmaya çalışılmakta, her sokağımız gençlerimizi tuzağa düşüren uyuşturucu satıcılarınca işgal edilmiştir. Böylesi zor bir süreçte CHP’miz kurultay takvimi başlattı ve Eylül/2017’de siz duyarlı üyelerimiz ile kritik bir mahalle delege seçimine gideceğiz. Beyoğlu’nun kalbi Piyalepaşa’mızda, bu delege seçiminde mahallemize ve halkımıza olan duyarlılığımız sınanacaktır. Peki, özetle Ne Yapmalı?

1-)MAHALLEMİZE, BEYOĞLU’NA ve PARTİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ: Mahallemizdeki tüm sorunlarımıza birlikte çözüm bulacağız, geleceğimiz çocuklarımıza sahip çıkacağız. Adalet, demokrasi ve birlik duygusu ile hareket edecek mahallemize yakışan bir delege yapısını oluşturacağız.

2-) İŞSİZLİK ve YOKSULLUK KADERİMİZ OLMAMALI: Mahallede evinde işşizi olmayan bir aile var mı? Kuracağımız “Eleman İstihdam Bilgi Havuzu” ve çalışma komiteleriyle, gençlere, kadınlarımıza ve işsizlerimize mesleki eğitim imkanları sağlayacak ve daha kolay iş bulmalarını sağlayacağız.

3-) KAYIRMACI DEĞİL ADALETLi OLACAĞIZ: Belediyelerimizin ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine zaman zaman verdiği personel-işçi kontenjanlarını adaletli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine açacağız. Eş, dost, kardeş, akraba kayırmacılığına hep birlikte son vereceğiz!

Sayın CHP ÜYEMİZ,

Sizi, mahallemizde başlatmış olduğumuz bu ilkeli ve onurlu duruşa sahip çıkmaya, destek vermeye ve delege seçimine katılmaya davet ediyoruz..!

Öyleyse…. Birlikte düşünelim, Birlikte üretelim, Birlikte paylaşalım.

El verin, EL Verelim. CHP Piyalepaşa Mahallesini Birlikte Değiştirelim, Birlikte Başaralım.

Kurtulmak Yok Tek Başına… Ya Hep Beraber… Ya Hiç birimiz..!

PİYALEPAŞA’DA ADALET VE DEMOKRASİ HAREKETİ