Polis Hastanede Dilek Doğan'ın Pankartını Kaldırmaya Çalıştı - Kozmopolitik

 Polis Hastanede Dilek Doğan'ın Pankartını Kaldırmaya Çalıştı

Dilek Doğanın durumu ile ilgili hastane önünde yapılan basın açıklaması sonrası polis ile grup arasında, pankartın kaldırılması konusunda tartışma yaşandı. Polis, pankartı almak için gruba müdahale etti, bu sırada bir polisin tabancasının yere düşmesi korkuya neden olurken, bayılan bir kadın acil servise kaldırıldı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Dilek Doğan için saat 14.00te yapılan basın açıklamasının ardından polis açılan pankartın kaldırılmasını istedi. Grubun pankartın kaldırılmaması ve oturma eylemine geçilmesi üzerine polis, müdahale etti. Pankartı almaya çalışan polisler ile eylemciler arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbede sırasında bir polis memurunun tabancası yere düştü. Tabanca polisler tarafından hemen yerden alındı. Dilek Doğanın teyzesi Yaylagülü Durmaz bayıldı. Bayılan kadın yakınları tarafından acil servise götürüldü.

ANNE AYSEL DOĞAN: ÇOCUĞUMA BOMBACI, TERÖRİST DEMESİNLER
Dilek Doğanın annesi Aysel Doğan Yalan yanlış yazmasınlar. Çocuğuma bombacı, terörist demesinler. Çocuğum gözümün önünde ayağımın önüne düştü çocuğum. Ben o polisi görsem tanırım. Gençten bir polis değildi. Yaşlı bir polisti. Genç olsa tecrübesiz bir polisti, derim ama yaşlı bir polisti. Ben çocuğumun gözüne bakmaya kıyamazdım. O kocaman silahı nasıl doğrulttun kızıma? Nasıl kıydın kızıma? Babası abileri bir gün bir tokat atmamışlardı. Üniversiteyi kazandı babası kıyıp uzağa göndermedi. Benim çocuğuma yaptılar başkasına yapmasınlar. O kadar insan öldü. Niye önlemini almadı? Benim evimde bombacı arıyor dedi.


AVUKAT AYCAN ÇİÇEK: MAHALLEDE GÖZALTINA ALINAN BİR KİŞİ YOKTUR
Grup adına konuşan avukat Aycan Çiçek Küçük Armutlu Mahallesine katliam için gidilmiştir. Mahalleden gözaltına alınan bir kişi dahi yoktur. Böyle bir algı yaratmaya, büyük terör operasyonu yaptık demeye çalışıyorlar. Gözaltına alınan iddia edildiği gibi çatışma çıkan herhangi bir durum yoktur. Bize bir tane isim versinler diye konuştu.

HDP Milletvekilleri Turgut Öker, Ali Kenanoğlu ile CHP Milletvekili Didem Engin, Dilek Doğanın ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Dilek Doğanın sağlık durumu hakkında bilgi alan milletvekilleri hastaneden ayrıldı.

Mustafa ÖZDABAK-Hasan YILDIRIM/İSTANBUL,(DHA)