Polis kavgayı havaya ateş açarak bitirdi: 8 yaralı, 10 gözaltı - Kozmopolitik

 Polis kavgayı havaya ateş açarak bitirdi: 8 yaralı, 10 gözaltı

Olay, öğle saatlerinde Fatih Mahallesinde meydana geldi. Sakarya Caddesi üzerinde bulunan esnaf Gökhan T. ve Ferit T. arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Her iki tarafın yakınlarının da katılmasıyla büyüyen tartışma; tüfek, taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler kavgayı sonlandıramayınca bölgeye aralarında çevik kuvvetin de bulunduğu takviye ekipler sevk edildi. Uyarıya rağmen dağılmayan kalabalığa polis biber gazı ile müdahale etti ve bu sırada bazı polis memurları havaya uyarı ateşi açtı.

Polisin müdahalesi ile sonlandırılan kavganın ardından taş ve sopa darbeleriyle yaralanan 8 kişi ambulans ve otomobillerle hastanelere götürüldü. Polisler de yaptığı incelemede kavgaya karıştığını saptadığı 10 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülürken, polis kavganın meydana geldiği Sakarya Caddesi ile yaralıların tedavi gördüğü hastanelerde önlem aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Mahir ALAN/ADIYAMAN, (DHA)