Rusya'dan Referandum Sonrası İlk Açıklama - Kozmopolitik

 Rusya'dan Referandum Sonrası İlk Açıklama

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin uluslararası ilişkiler komitesi başkanı Konstantin Kosaçev, referanduma ilişkin olarak "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ince bir buz tabakası üzerinde hareket etmesi gerekecek" ifadelerini kullandı.

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nin uluslararası ilişkiler komitesi başkanı Konstantin Kosaçev, referanduma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kosaçev açıklamasında, "Referandum sonucunun Erdoğan'ın kendisini cesaretlendirdiğini sanmıyorum. Zira 'Evet' ile 'Hayır' arasındaki fark çok az. Cumhurbaşkanın kolları tamamen özgür değil ve deyim yerindeyse ince bir buz tabakası üzerinde hareket etmesi gerekecek" dedi.

Kosaçev, "Erdoğan bunun nasıl yapılacağını biliyor fakat Avrupa'ya meyilli Türkler ve parlamenter sistemin destekçileri arasındaki muhalefet artacak" diye ekledi.

Erdoğan'ın 'kararlı bir şekilde davranmaya' devam edeceğini söyleyen Kosaçev, "Erdoğan, görünüşe göre, kişisel iktidarını güçlendirmek istemesinin yanı sıra Avrupa ile bütünleşme yolundan da vazgeçmek istiyormuş gibi görünüyor" dedi.