Saadet Partisi: Afrin Operasyonunun Bu Kadar Gündemde Olması Bizi İşkillendiriyor - Kozmopolitik

 Saadet Partisi: Afrin Operasyonunun Bu Kadar Gündemde Olması Bizi İşkillendiriyor

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı operasyona ilişkin “Biz, ilk defa sınır dışı operasyon yapmadık. Daha önce de operasyonlar oldu; ancak bu, çok gündeme alındı. Bu operasyonun bu kadar gündemde olması, bizi işkillendiriyor” dedi.

‘Belirsizlik yaşıyoruz’
DHA’nın aktarımına göre; SP Antalya İl Başkanlığı tarafından genel seçime yönelik çalışmaların hızlandırılması amacıyla “Ver elini Antalya” sloganıyla Nâzım Hikmet Kongre Merkezi’nde toplantı düzenlendi. Toplantıya SP genel başkan yardımcıları Prof. Dr. Latif Öztek, Birol Aydın ve Antalya il yönetimi üyeleri ile yaklaşık 500 partili katıldı.

Toplantıda konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, dış politikanın “hallaç pamuğu”na döndüğünü söyledi. Aydın, “Ayarlarımız, hiç bu kadar bozulmamıştı. Ne sağcımız sağcı ne solcumuz solcu. Ne TSK ne polis teşkilatımız; cemaatlerimiz, muhafazakarlarımız herkes birbirine girdi. Her şeyle oynandı. Belirsizlik yaşıyoruz” diye konuştu.

‘Bu kadar gündemde olması bizi işkillendiriyor’
Bir ay sonra ne ile karşılaşılacağı konusunda endişe olduğunu ifade eden SP’li Aydın, AKP’ye yönelik eleştirilerde bulundu. Aydın, “Hokkabazlık, dizilerle medyayla parayla yapılıyor. Dış politikada hiçbir şey yapılmadığı halde kahramanlık yapıldığı anlatılıyor” dedi. Afrin operasyonuyla ilgili de açıklamalarda bulunan SP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, harekatı desteklediklerini söyledikten sonra, şu açıklamalarda bulundu:

“Biz, ilk defa sınır dışı operasyon yapmadık. Daha önce de operasyonlar oldu; ancak bu, çok gündeme alındı. Bu operasyonun bu kadar gündemde olması, bizi işkillendiriyor. Afrin’e yöneldik. Rusya neden ses çıkarmadı? Amerika biraz tepki verirken neden bu olayda Türkiye’nin karşısına dikilmiyor? YPG/PYD neden beklenen tepkiyi ortaya koymuyor? Sınır güvenliği için yapılıyor. Buna inanmak istiyoruz.”