Safi Karayalçın CHP Eyüp İlçe Başkanlığına Aday - Kozmopolitik

 Safi Karayalçın CHP Eyüp İlçe Başkanlığına Aday

Cumhuriyet Halk Partisi mahalle delege seçimleri sonrası ilçe başkan adayları belli olmaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi mahalle delege seçimleri sonrası CHP Eyüp İlçesinde ilk başkan adayı Safi Karayalçın oldu.

CHP Eyüp ilçesinin deneyimli siyasetçilerinden ve eski ilçe başkanı Safi Karayalçın ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. 25 yıl sonra CHP'nin bayrağını Eyüp'e tekrar dikmek iddiasıyla yola çıkan Safi Karayalçın 28 Ekim Cumartesi günü saat 17:00’da CHP Eyüp İlçe Başkanlığı’nda açıklayacak.

Safi Karayalçın’ın sosyal medya hesabından paylaştığı açıklama şöyle:

EYÜP KAMUOYUNA;
Değerli CHP üyesi, delegesi, seçmeni ve gönüldaşı arkadaşlarım;
Bildiğiniz gibi yaklaşık 150 yıllık Parlamenter sistem ve 100 yıllık Cumhuriyet tarihimiz için 2019 yılı, önemli bir kırılma noktası olacaktır. Ya bütün yetki ve kuvvetlerin tek elde toplandığı Başkanlık sitemine ya da tekrar mevcut Parlamenter sistemin devamını vadeden bir yönetim anlayışına geçeceğiz. Bundan dolayı, öncesinde yapılacak olan Belediye seçimleri son derece önemlidir. Bunun için de gerekli altyapının şimdiden kurulması gerekiyor. Bunu yapacak olan da güçlü bir ilçe yönetimi ve ilçe yapılanmasıdır. Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz hafta Mahalle Delege seçimlerini sonuçlandırmış olduk. Bu vesileyle yeniden seçilen ve sorumluluğunun bilincinde olduğuna inandığım bütün delege arkadaşlarımı tekrar kutluyorum.
25 yıl sonra CHP'nin bayrağını Eyüp'e tekrar dikmek iddiasıyla yola çıkmış bulunuyorum.
Bu amaçla 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Saat; 17:00'de Eyüp ilçe binamızda CHP Eyüp ilçe Başkanlığına Adaylık açıklamasını yapacağım toplantıya davetlisiniz. Siz değerli yol arkadaşlarımı yanımda görmekten onur duyacağım.
Safi Karayalçın Eyüp eski İlçe Başkanı