Selin Sayek Böke, İstifa Edince Mi Kötü Oldu? - Kozmopolitik

 Selin Sayek Böke, İstifa Edince Mi Kötü Oldu?

Cumhuriyet Halk Partisi olağanüstü günler yaşıyor. CHP içerisindeki gelişmeler dün MYK Üyesi Selin Sayek Böke’nin istifasının ardından yeni bir boyut kazandı.

CHP’de Selin Sayek Böke’nin istifasının ardından CNNTürk’e bağlanarak ilk değerlendirmeyi yapan Erdal Aksünger’in ağır iddiaları konuşuluyor.

Erdal Aksünger’in canlı yayında Selin Sayek Böke’nin istifasının ardından yaptığı açıklamada; "Bütün herkesin açıklamalarının üst üste gelmesi, partiyi karıştırmak daha doğrusu kaotik bir ortama sürüklemek gerçekten sıkıntı verici bir konu. O yüzden herkesin birden aynı dinamikten bunu yapmasını ben sadece ve sadece parti içi iktidar savaşı olarak görüyorum" açıklamasında bulundu.

Erdal Aksünger açıklamasının başında Selin Sayek Böke’nin istifası için “müesses nizamın devreye girmesi diye düşünüyorum” ifadesini kullanmıştı.

Erdal Aksünger’in ardından açıklama yapan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır’da Selin Sayek Böke’nin açıklamalarını sert bir dille eleştirmişti.

Erdal Aksünger’in yaptığı “müesses nizam” açıklamasının ardından parti içinde Selin Sayek Böke hakkında ağır dedikodular başlatıldı. CHP içindeki çeşitli odaklar istifayı “darbe girişimi” olarak adlandırıldı.

Şimdi soruyoruz;

Selin Sayek Böke’yi Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı yapan ve Parti Sözcülüğüne getiren kimdi?

Selin Sayek Böke, daha düne kadar mevcut parti yönetiminin en beğendiği isimlerden biri değil miydi?

Dün en beğenilen yöneticiyken bugün neden “güç odaklarının” insanı olarak nitelendirildi?