Şişli'nin İki Önemli Mahallesinde Muhalefetin Zaferi - Kozmopolitik

 Şişli'nin İki Önemli Mahallesinde Muhalefetin Zaferi

Cumhuriyet Halk Partisi kongreler takvimi resmen başladı. Geçtiğimiz hafta CHP Şişli ilçesi Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimleri başlamıştı. Seçimler Şişli İlçesinde ikinci hafta da kıyasıya rekabetle geçti.

CHP Şişli ilçesinde Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimlerinin ikinci haftasında iki önemli mahallede kıyasıya rekabet yaşandı.

Halil Rıfat Paşa Mahallesi’nde 6 Delege Muhalefetin
6 delegeye sahip Halil Rıfat Paşa mahallesinde 16.09.2017 Cumartesi günü yaşanan seçimde 35 oy alan İlçenin Beyaz Listesi’ne karşı 36 oy alan muhalefetin Kırmızı Listesi seçimi kazandı.

19 Delegeli Halide Edip Mahallesi Muhalefetin
17.09.2017 Pazar günü Halide Edip Mahallesi Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimi rekor sayıda bir katılımla gerçekleşti.

Halide Edip Mahallesinde yaşanan seçimde 469 Cumhuriyet Halk Partisi üyesi oy kullandı.

229 oy alan İlçenin Beyaz Listesine karşı muhalefetin Kırmızı Listesi 232 oy alarak 19 delegeye sahip Halide Edip Mahallesini kazandı.

İkinci Bölge Örgütlenmeden Sorumlu İl Yöneticisine Şok
Halide Edip Mahallesi Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimi hem delege sayısından hem de o mahallede siyaset yapan kişilerden dolayı stratejik bir öneme sahip.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İkinci Bölge Örgütlenmesinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Muharrem Çatalkaya Beyaz Listede yarışmıştı. İkinci Bölge Örgütlenmeden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Muharrem Çatalkaya sonuçların belli olmasının ardından büyük bir şok yaşadı ve seçimin yapıldığı alanı hızlıca terk etti.

Halide Edip Mahallesi Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçiminde Kazanan Kırmızı Liste ve Kaybeden Beyaz Liste: