soL Haberin Sevilay Paylaşımı Bu Kadar da Olmaz Dedirtti! - Kozmopolitik

 soL Haberin Sevilay Paylaşımı Bu Kadar da Olmaz Dedirtti!

Bir süredir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na eleştirel yaklaşımda bulunan Komünist Parti’nin yayın organı soL haber sitesi bu seferde havuz medyasının vitrinlerinden yandaş Sevilay Yılman Yükselir’i paylaştı.

İstanbulda 17 Ağustos 2019 günü yaşanan, son yılların en büyük yağış oranlarına sahip olan afet sonrası Ekrem İmamoğlu’na saldırılar başlamış, yaşanan sorunlardan 45 günlük Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu sorumlu tutulmaya çalışılmıştı.

Bir süredir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na eleştirel yaklaşımda bulunan Komünist Parti’nin yayın organı soL haber sitesi bu seferde katılmadığını ima eden cümlelerle hazırlanmış bir haber ile havuz medyasının vitrinlerinden yandaş Sevilay Yılman Yükselir’i paylaştı.

soL haberin paylaştığı Sevilay Yılman Yükselir yazısı ise şöyle:
Sorumlular elbette ki İstanbul’u daha önce yönetenlerdir ancak zaten İstanbul halkı tercihini onlardan yana değil, İmamoğlu’ndan yana bu yüzden kullandı. Onları beğenmedikleri için yeni bir insan İstanbul’u yönetsin dediği için seçildi İmamoğlu. Sırf bu nedenden dolayı İmamoğlu bugünkü sorumluluğuna sahip çıkmak zorundaydı. Felaket sırasında İstanbullunun yanında, içinde olup sorumluluğunu yerine getirmeliydi. Üzgünüm ama ilk sınavında sıfır not alarak büyük bir hayal kırıklığına neden oldu İmamoğlu.