Soylu: Kılıçdaroğlu Nasıl Genel Başkan Oldu Anlatayım... - Kozmopolitik

 Soylu: Kılıçdaroğlu Nasıl Genel Başkan Oldu Anlatayım...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu nasıl genel başkan oldu? Kasetle geldi. Kaseti kim yaptı? Nasıl genel başkan olduğunu gelin ben anlatayım size. Belgeleri, bilgileri yargıya verdik." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, günlerdir dilinden düşürmediği "Kılıçdaroğlu", açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "genel başkan oluşuyla" ilgili bilgi ve belgeleri mahkemeye verdiklerini söyleyen Bakan Soylu, "Kılıçdaroğlu nasıl genel başkan oldu? Kasetle geldi. Kaseti kim yaptı? Nasıl genel başkan olduğunu gelin ben anlatayım size. Belgeleri, bilgileri yargıya verdik. İnşallah bundan mağdur olanlar gider orada derdini anlatır. Bu ilişki nasıl bir ilişkidir? Bu ilişki nasıl devam eder? İlişki kimin menfaatine oluşturularak Türkiye'nin siyasetine müdahale edilir? Bu demokrasiye, siyasi hayata, milletin iradesine bir darbedir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu hakkında, "Yeni sistemi istememesinin temel nedeni şudur" diyen Soylu, "Eski sistemde milletvekili cumhurbaşkanı olabilir. Genel başkan da olabiliyorsun. Kaybetsen de devam ediyorsun ama yeni sistemde böyle bir şey yok. Diyelim ki 2019'da Sayın Cumhurbaşkanımızın karşısına, biraz haksızlık ediyorum ama Kemal Kılıçdaroğlu çıksın. Kılıçdaroğlu'nun peşine tenekeyi takar gönderirler" ifadesini kullandı.