Soylu’dan CHP'li Tezcan’a ‘Diktatör’ Tehdidi - Kozmopolitik

 Soylu’dan CHP'li Tezcan’a ‘Diktatör’ Tehdidi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için söylediği “Faşist diktatör” sözlerine ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklama geldi: Hesabını soracağız.

Antalya’da düzenlenen “İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürleri Hizmetiçi Eğitim Semineri”ne katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için söylediği “Faşist diktatör” sözlerine ilişkin soruya cevap veren Bakan Soylu, “Bunun hesabı sorulur, bu çok açık ve nettir.” ifadelerini kullandı.

Soylu’nun açıklaması şu şekilde:

‘Bu ülkede bu sözlerle bir başbakan idam edildi’
“Bu edebe uygun olmayan sözlerin söylendiği gündür önemli olan. Tarihi bir projenin ülkemizin, milletimizin ve bu coğrafyanın bir rüyasını gerçekle buluştuğu bir günde hem gündemi farklılaştırmak hem de o yıllardır bu projeyi istemeyenlerin sözcülüğünü yapmak. İşin birinci kısmı budur. İkinci kısmı da tam 11 seçimdir halkın oyuyla demokratik bütün değerlerle bütünleşerek ve buluşarak, milletin takdirini kazanmış bir lidere, bir devlet başkanına, cumhurbaşkanına yönelik bu sözler kelimenin tam anlamıyla şeytan dilliğidir. Anadolu’da şeytan dili derler buna ve bunun hesabı sorulur, bu çok açık ve nettir. Aslında bu berbat bir sicilin tezahürüdür. Nasıl berbat bir sicil? Tam da zihin kodlarında değerlendirdikleri bir anlayışı ifade etmeye çalışıyorlar. Bu ülkede bu sözlerle bir başbakan idam edildi.”

‘Bu şeytan dilli siyaset millet tarafından tasfiye edilecektir’
Soylu, “Aynen bu sözlerle bu vahşi taleplerinin bu dönemde geçerli olabileceğini düşünenler beyhude arayışlar içerisindedir. 11 seçimdir milletin itibar ettiği, kendi helal oylarıyla seçtiği ve 11 seçimdir de Türkiye’yi başarıdan başarıya koşturmuş ülkemizin Cumhurbaşkanına yönelik bu sözleri, aslında onu seçenlere yönelik bir hakaret olarak algılıyoruz. Bu kadar açık ve nettir. Bu şeytan dilli siyaset millet tarafından tasfiye edilecektir.” diye konuştu.

Bu konuda hiç kimsenin endişesi olmamasını isteyen Soylu, “Bizim memleketimizin geleceğiyle ilgili değerlendirmeler yapmamız gerekirken maalesef gündemi bu noktaya taşımak isteyenlere de müsaade etmemek gerekiyor. Biz kendi uğraşımızı onlarla devam ettiririz. Milletimiz kendi geleceğine baksın.” dedi.

Belediye başkanlarının istifasına ilişkin soru üzerine Soylu, “Hayır olsun.” karşılığını verdi.