Suriye: Yeni F├╝zeleri Havada Vurduk - Kozmopolitik

 Suriye: Yeni F├╝zeleri Havada Vurduk

Duma’da kimyasal silah kullan─▒ld─▒─č─▒ iddialar─▒n─▒n ard─▒ndan Cumartesi günü ABD, Fransa ve ─░ngiltere ┼×am yönetimine kar┼č─▒ hava sald─▒r─▒s─▒ düzenledi. Suriye devlet televizyonunun haberine göre, bugün ülkenin Humus bölgesine f─▒rlat─▒lan iki füze havada vuruldu. Füzelerin kim taraf─▒ndan at─▒ld─▒─č─▒na ili┼čkin henüz bir aç─▒klama yap─▒lmazken bu ay ba┼člar─▒nda ayn─▒ bölgeye ─░srail sald─▒r─▒s─▒ ya┼čanm─▒┼č, Suriye devlet televizyonu, "bu sald─▒r─▒n─▒n da püskürtüldü─čünü" aç─▒klam─▒┼čt─▒.

Amerikan medyas─▒na yans─▒yan haberlere göre, Humus vilayetinin hava sahas─▒na at─▒lan füzeler Suriye hava savunma sistemleri taraf─▒ndan etkisiz hale getirildi. Füzelerin ┼×ayrat Hava Üssü’nü hedef ald─▒─č─▒ belirtilirken, nereden ve kim taraf─▒ndan at─▒ld─▒─č─▒na ili┼čkin henüz bir aç─▒klama yap─▒lmad─▒. ABD Savunma Bakanl─▒─č─▒ bölgede ABD’nin herhangi bir askeri eyleminin olmad─▒─č─▒n─▒ belirtti.

Suriye devlet televizyonunun haberine göre, ülkenin Humus bölgesine f─▒rlat─▒lan iki füze havada vuruldu.

Habere göre, iki füze Humus bölgesindeki Shayrat hava üssünü hedefliyordu. Bu ay ba┼člar─▒nda ayn─▒ bölgeye ─░srail sald─▒r─▒s─▒ ya┼čanm─▒┼č, Suriye devlet televizyonu, "bu sald─▒r─▒n─▒n da püskürtüldü─čünü" aç─▒klam─▒┼čt─▒.