Suruç'u Anma Programı Açıklandı - Kozmopolitik

 Suruç'u Anma Programı Açıklandı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015'de düzenlenen IŞİD saldırısı sonucu hayatını kaybeden 33 kişi, katliamın ikinci yılında anılacak.

Bugün mezarları başlarında anılacak olan 33 düş yolcusu için, katliamın yaşandığı Amara Kültür Merkezi başta olmak üzere pek çok kentte de anma etkinlikleri düzenlenecek.

ANMA PROGRAMI

Ece Dinç Karacaahmet Mezarlığı'nda, Nazegül Bahar Boyraz Küçükyalı Mezarlığı'nda, Duygu Tuna, Cemil Yıldız ve İsmet Şeker Gazi Mezarlığı'nda, Polen Ünlü ve Hatice Ezgi Sadet Ihlamurkuyu Mezarlığı'nda Vatan Budak Gaziosmanpaşa Karlıtepe Mezarlığı'nda, Büşra Mete ve Alper Sapan Kurtköy Mezarlığı'nda, Mert Cömert Samsun Bafra Mezarlığı'nda, Kasım Deprem ve Osman Çiçek Urfa Suruç Mezarlığı'nda, Veysel Özdemir Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı'nda ve Nazlı Akyürek Diyarbakır 450 Evler Mezarlığı'ndaki mezarları başında anılacak.

İstanbul, Samsun ve Urfa'daki tüm anmalar bufün saat 11.30'da eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek. Diyarbakır'daki anmalar ise 17.00'da yapılacak.

ADALET NÖBETLERİ VE YÜRÜYÜŞ

Suruç’ta yaşamını yitirenler pek çok kentte yapılacak etkinliklerle anılacak.

Suruç'ta, katliamın yaşandığı Amara Kültür Merkezi'nde saat 11.50'de anma yapılacak.

İstanbul'da Suruç Aileleri İnisiyatifi'nin çağrısıyla yapılacak etkinliğin adresi, her ayın 20'sinde ailelerin buluştuğu Kadıköy Halitağa Caddesi'nde saat 18.00'da gerçekleştirilecek. Burada ‘Adalet Nöbeti’ tutulacak.

GENÇLİK ÖRGÜTLERİNDEN ORTAK YÜRÜYÜŞ

Gençlik örgütleri ise saat 19.00'da İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan Süreyya Operası önünde bir araya gelerek Mehmet Ayvalıtaş Parkı'na yürüyecek.

İzmir'de de saat 19.00'da Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir anma yapılacak.

Ayrıca Adana'da saat 18.00'da Atatürk Parkı'nda, Ankara'da saat 19.00'da Sakarya Caddesi'nde, Samsun ve Diyarbakır'da ESP il binalarında anmalar yapılacak