Tansu Çiller: 28 Şubat Belgelerini Meral Akşener Getirdi - Kozmopolitik

 Tansu Çiller: 28 Şubat Belgelerini Meral Akşener Getirdi

28 Şubat davası kapsamında ifade veren eski Başbakan Tansu Çiller, Batı Çalışma Grubu belgelerini İçişleri Bakanı olan Meral Akşener'in getirdiğini söyledi.

28 Şubat davasında mağdur tanık sıfatıyla ifade veren dönemin Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller, BÇG belgelerini dönemin İçişleri Bakanı olan Meral Akşener'in getirdiğini söyledi.

AHaber'de yer alan habere göre; Tansu Çiller, "Eğer bunlar gerçekten devletin bakanlarıyla koordinasyon şeklinde yapıldıysa niye şaşkınlık içinde İçişleri Bakanı bana getirsin? Dehşet içinde devletin bakanları bana getiriyor. Bunda koordinasyon nerede? Akşener'in getirdiği belgeler ıslak imzalı belgelerdi" dedi.

Bu evrakı Necmettin Erbakan'a ilettiklerini, onun da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e gönderdiğini anlatan Çiller, "Cumhurbaşkanı'nın bunu Genelkurmay'a geri göndermesi teamüllere aykırı. Ama bu arada istihbaratın başında olan kişi, bu evrakı gönderenler tutuklanıyor, bir duyum işkence görüyorlar. Mahkemeye intikal ediyor. Mahkeme bu işin gerçek evrakı nedir? Bu evrakın doğrusu vardıysa Genelkurmay bunu niye mahkemeye göndermedi" diye sordu.