'Tapulu Arazim' Deyip Yolun Ortasına Duvar Ördü - Kozmopolitik

 'Tapulu Arazim' Deyip Yolun Ortasına Duvar Ördü

Erzurum'da bir vatandaş, 'Bu arazi yeğenimin' diyerek yolun ortasına duvar ördü. İhbar üzerine gelen polis ekipleri ise tapuyu görünce dönmek zorunda kaldı.

İleri'nin haberine göre,Erzurum'un Yakutiye İlçesi'ne bağlı Aşağı Sanayi Mahallesi'nde Nafiz Çakar adlı vatandaş, belediyenin 15 yıl önce açtığı Kasım Paşa Sokak'ta yolun ortasına duvar ördü.

Her gün kullandıkları yola duvar örüldüğünü gören mahalle halı ise polise durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yola duvarı ördüren Nafiz Çakar'la görüştü.

"BURASI YEĞENİME AİT"

Görevlilere tapuyu gösteren Çakar, "Burası yeğenim Salih Ümit'e ait. Kendisi, İzmir'de yaşıyor. Benden yolu kapatmamı istedi. Briket alıp, bir ustaya duvar ördürdüm. Belediye, para verirse biz de duvarı yıkar, yolu açarız. Yoksa bahçe yapıp, yerimizi değerlendirmek istiyoruz. Belki de bina yaparız, bilemiyorum. Hata belediyenin. Vatandaşın tapulu yerine nasıl yol yapar?" dedi.

Tapuyu gören ekipler ise dönmek zorunda kaldı. Mahalle sakinleri de evlerine ulaşmak için gidiş geliş yapabilecekleri alternatif yol arayışına girdi.