Tayyar: Şaban Dişli Kendisi İstifa Etmedi, İstifası İstendi - Kozmopolitik

 Tayyar: Şaban Dişli Kendisi İstifa Etmedi, İstifası İstendi

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, kardeşi darbe girişimi sonrası tutuklanan milletvekili Şaban Dişli'nin kendisinin istifa etmediğini, istifasının istendiği söyledi.

Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan Tayyar, "Şaban Dişli suçlu olmayabilir ama kamuda binlerce kişi yakınları sebebiyle yerlerinden olurken genel başkan danışmanı olması sıkıntıydı. İstifası çok doğru bir karar ama benim bildiğim kadarıyla kendisi istifa etmedi, istifası istendi" dedi.

Tayyar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından istifası beklenen belediye başkanlarıyla ilgili olarak ise " Belediye başkanları istifa yerine seçimle gitse daha şık olur" dedi.

'GÖREVE GETİRİLMESİ HATAYDI, TEPKİ GÖSTERENLERDEN BİRİSİ DE BENİM'
Tayyar, Dişli'nin genel başkan danışmanlığından istifa etmesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Göreve getirilmesi hataydı. Ama zararın neresinden dönülse kârdır. AK Parti içerisinde kendisine çok fazla tepki vardı. Bu tepkiyi gösterenlerden birisi de benim. Hukukta suçların bireyselliği esastır. Şaban Dişli suçlu olmayabilir ama kamuda binlerce kişi yakınları sebebiyle yerlerinden olurken genel başkan danışmanı olması sıkıntıydı. İstifası çok doğru bir karar ama benim bildiğim kadarıyla kendisi istifa etmedi, istifası istendi."

Tayyar, "Dişli'nin istifasını kim istedi?" sorusuna ise, "Cumhurbaşkanı istemiştir, onun dışında bir irade yok" diye yanıt verdi.