TURHAN EYÜBOĞLU / BUNLAR GERÇEK - Kozmopolitik

 TURHAN EYÜBOĞLU / BUNLAR GERÇEK

"Yaşadıklarımı sahilde Karadeniz dalgalarını sayar gibi saymaya başladım ve midye çıkarır gibi yaşadıklarının derinliklerine daldım. Artık bu duygularla gerçek yaşam denizine ağımı attım."

28 Eylül 1960'da Trabzon'da doğan Turhan Eyüboğlu, Trabzon Ticaret Lisesi'ni bitirdikten sonra çalışma hayatına atıldı.Sebahattin Eyüboğlu, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve İsmet Zeki Eyüboğlu gibi edebiyat ve sanat alanında dünyaca tanınmış isimler ile akrabalığı olan Turhan Eyüboğlu, işi ile ailesini muazzam bir dengede tuttuğu hayatında kendisini de unutmayarak edebiyatı bırakmamış.

Önceki kitabı "Bu Gerçek mi?"yi başlarda bir sinema senaryosu olarak planlarken daha sonra kitaba dönüştüren Eyüboğlu, yaşamı ile hayal dünyasını başarılı bir kurgu ile birleştiren ve henüz yayınlanan ikinci kitabı "Bunlar Gerçek"te de okuru saran bir dil ile bir kez daha karşımıza çıkıyor.

Kitabın girişinde "Danışarak yazsam daha iyi yazacağımı biliyorum, ama yazdığım her şey daha az benim olurdu. Oysa ki benim yazılarımda asıl aradığım ve çok istediğim tam anlamıyla kendim olmaktır" diyen Eyüboğlu, kendi hayat serüvenine dahil ettiği okuru ile yan yana sayfalar boyu yürüyor.

"Bu Gerçek mi?" isimli kitabının gelirinin tümünü 4 bedensel engelli arkadaşa çift akülü sandalye araba alarak bağışlamış olan Eyüboğlu, "Bunlar Gerçek" adlı kitanının geliriyle de 200 sokak hayvanının tedavisi ve rehabilitasyonunu üstlenecek.

Siz de bu yolculukta onunla birlikte olmak ve kendinizi bulmak isterseniz eğer, Bunlar Gerçek tümüyle size arkadaş olmaya hazır görünüyor.
Keyifli okumalar.