Turkcell’in Ensar Hassasiyeti: CHP’li Meclis Üyesi'ni İşten Çıkardı - Kozmopolitik

 Turkcell’in Ensar Hassasiyeti: CHP’li Meclis Üyesi'ni İşten Çıkardı

Turkcell’in 18 yıllık çalışanı olan CHP Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Sinan Doğan, Ensar Vakfı ile ilgili konuşması nedeniyle işten atıldı.

Artı Gerçek'ten Rıfat Doğan'nın haberine göre, CHP Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Sinan Doğan, Belediye Meclisi’nin 4 Nisan 2016 tarihli oturumunda söz aldı ve konuşmasında 10 çocuğa yönelik cinsel istismardan bahsetti.

BELEDİYE BAŞKANIYLA MECLİS ÜYESİ ARASINDA ENSAR KAVGASI

Konuşmasında “AKP’nin de desteklediği Ensar Vakfı, Karaman’da sadece erkek çocuklarının okuduğu yurtta 45 çocuğun defalarca tecavüze uğramasına neden olmuştur” ifadelerini kullanan Doğan ile Belediye Başkanı İsmail Erdem arasında tartışma çıktı. Erdem, Doğan’ı “Ensar Vakfı bizim konumuz değil. Parti ismi kullanıyorsunuz. Siyaset yapacaksınız gidip Ankara’da vekil olun” sözleriyle uyardı. CHP’li Meclis Üyesi ise sözlerinin arkasında durarak Sancaktepe Belediyesi’nin 2015 bütçesinden Ensar Vakfı’na giderlerini karşılaması için 250 bin TL verdiğini, Karaman ile ilgili araştırma önergesinin AKP’li vekillerin oylarıyla reddedildiğini kaydetti.

Konuşmasını “Batsın sizin ahlakınız, batsın sizin insanlığınız” ifadeleriyle bitiren Doğan ile Erdem arasında bu kez, bu sözler tartışma konusu olunca Erdem, “Böyle konuşmazsınız” diyerek Meclis salonunu terk etti.

BELEDİYE BAŞKANI MECLİS ÜYESİNİ TURKCELL’E ŞİKAYET ETTİ

Bu tartışmadan bir ay sonra Sancaktepe Belediye Başkanı Erdem, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça’yı ziyaret etti. İddiaya göre ziyareti sırasında Doğan’ın Meclis’teki konuşmasını Akça’ya izletti ve CHP’li Meclis Üyesi'ni şikayet etti.

BAŞARILI ELEMAN SEÇİLDİ, 15 GÜN SONRA İŞİNE SON VERİLDİ

Ensar Vakfı'nın sponsorlarından olduğu için tepki toplayan Turkcell’de 18 yılını geride bırakmak üzere olan Doğan, bu yıl performansa dayalı sistemde yıl sonu değerlendirme notu başarılı çıkan ve prim alan isimler arasında yer aldı. Ancak Turkcell buna rağmen 15 gün önce Doğan'a kendisiyle yollarını ayırdıklarını bildirdi. Bir grup çalışanla birlikte işten atılan Doğan şaşkın. Doğan’a işten atılmasıyla ilgili herhangi bir gerekçe ise bildirilmedi.

'PERFORMANS DEĞERLENDİRMEM BAŞARILININ ALTINA HİÇ DÜŞMEDİ'

Yaptığı Ensar Vakfı konuşmasının işten atılmasında önemli bir faktör olduğunu belirten Doğan, “Şirket performans bazlı çalışıyor. 18 yıllık çalışma hayatımda performans değerlendirmem hiç başarılının altına düşmedi. Çıkarıldığım tarihten hemen önce performans değerlendirme sonucu verilen tutar hesabıma yattı. Yaklaşık 15 gün sonra bir grup işten çıkarma oldu ve 'artık sizinle çalışmak istemiyoruz' diyerek işten çıkarılmış oldum” dedi.