Türkiye Pazarına Honor 10 Tanıtıldı - Kozmopolitik

 Türkiye Pazarına Honor 10 Tanıtıldı

Türkiye pazarında da kurumsal olarak boy göstermeye başlayan Honor, Çin’de düzenlediği özel bir etkinlikle yeni amiral gemisi modelini tanıttı. Peki, Honor 10 kullanıcılarına ne gibi özellikler vaat ediyor? İşte konunun detayları.

Öncelikli olarak şunu belirtmemiz gerekiyor. Honor, hali hazırda akıllı telefon pazarında en fazla telefon satan 3. şirket konumunda bulunan Huawei’nin yan kuruluşu. Honor şimdiye kadar Asya pazarına yönelik bir satış stratejisi ile yoluna devam ediyordu.

Fakat geçtiğimiz yıl Çinli üretici globalleşme yönünde önemli adımlar atmaya başladı. Zaten Honor’un Türkiye’de kurumsal olarak faaliyete geçmesinin temel nedenlerinden birisi de şirketin globalleşme çabaları. Keza Honor 10’a da bu bağlamda önemli bir iş düşüyor.

Honor 10 özellikleri
Honor, Huawei’nin yan kuruluşu olmasından ötürü iki firmanın cihazları arasında benzerlikler olması kabul edilebilir bir durum. Zira Honor modellerine baktığımız zaman genel olarak Kirin yonga setlerinin tercih edildiğini görüyoruz. Kirin yonga setleri de bizzat Huawei tarafından üretiliyor.

Bugün tanıtılan Honor 10 da tasarım anlamında fazlasıyla Huawei P20’yi andırıyor. Hatta iki cihaz arasındaki tek farkın, arka taraftaki çift ana kameradan kaynaklandığını söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Keza Huawei ve Leica arasında kamera tarafında oluşturulan işbirliği Honor’u kapsamıyor. Bu da Honor 10’un kamera anlamında P20 kadar başarılı olamayabileceğine ufak bir işaret. Tabi ki yine de somut fotoğrafları görmeden bu konu hakkında yorum yapmak doğru olmaz.