Türkiye'nin Gündemine Oturan Yarbay Mehmet Alkan CHP'ye Üye Oldu - Kozmopolitik

 Türkiye'nin Gündemine Oturan Yarbay Mehmet Alkan CHP'ye Üye Oldu

Yarbay Mehmet Alkan, CHP Grup Toplantısı'nda CHP'ye üye oldu. Yarbay Alkan'ın rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

Şehit kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesinde yaptığı konuşmayla Türkiye gündemini etkileyen OHAL kararnamesi ordudan atılan Yarbay Mehmet Alkan, CHP'ye üye oldu. Yarbay Mehmet Alkan'ın rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısında taktı.

Kılıçdaroğlu, Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Yarbay Mehmet Alkan'ın CHP'ye üyeliğini duyurararak, "Yarbay Mehmet Alkan aramıza hoşgeldi, şeref verdi. Kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan, Beytüşşebap'ta şehit oldu. O bütün şehitler gibi, gaziler gibi bizim onurumuz. Bir şehit yakını ordudan atıldı. Sadece ve sadece böyle konuştuğu için bir KHK ile ordudan atılıyorsa, bütün gazilere, şehit yakınlarına sesleniyorum; Bu tabloyu içinize sindiriyor musunuz? Elinizi vicdanınıza koyacaksınız ve oyunuzu öyle kullanacaksınız.

Sadece ordudan atılmadı, pasaport verilmedi, beylik tabancası verilmedi, emekli ikramiyesi verilmedi, OYAK'taki birikimine el konuldu, kredi kartı bile verilmedi. Sivil ölüme mahkum oldu. Bunları yapanların yatacakları yeri yok.Sevgili yarbayım aramıza hoşgeldiniz" dedi.

AÇIKLAMALARI TÜRKİYE GÜNDEMİNİ ETKİLEMİŞTİ
Yarbay Alkan, şehit kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenazesinde yaptığı konuşmada, "Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor" diyerek hükümete yüklenmişti.