Tuvalet Kitabı - Kozmopolitik

 Tuvalet Kitabı

”Aklı başında, komplekslerden arınmış, hırsları olmayan, insancıl, ciddi, iyi niyetli, pozitif, ağır, oturaklı, size her konuda rehber olabilecek bir kadınla tanışıp, onun yazdıklarını okuyacağınızı sanıyorsanız yol yakınken dönün geriye…
Burada ciddiyetten olabildiğince uzak, negatif, agresif, kıskanç, geçimsiz; yetişemediğiyle, terlik fırlatmak suretiyle kavga edebilen, narsist, köpük kıvamında, satirik ve hafifmeşrep bir kadınla vakit geçireceksiniz… Hoş geldiniz…” diyor kendini tanıtan yazısında Pınar Özel.

Filoloji ve sanat tasarımı eğitimi alıp yöneticilik yaptıktan sonra yaşam şeklini ”yazı yazmak” olarak belirlemiş. Bu kitabı çıkarırken de hayatın tüm anlarını kendi bakışıyla yorumlamış.

Kendine ait blogunda okuyucularını bu sözlerle karşılayan Pınar Özel, ilk kitabı ve Türkiye’nin ilk çikliti olan FONDÖTEN’i 2010 senesinde yayınlamıştı. Okuma-yazma öğrenmesinin ve yazı başlamasının hemen hemen aynı zamanlara denk geldiğini söyleyen yazar, 2004 senesinden itibaren çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmaya başladı.

İlk kitabı Fondöten’de aşkın ve hayatın gözden kaçan komik yönlerini anlattığını söyleyen Özel, bu kitabıyla aylarca çok satanlar listesinde kaldı.

2010’dan itibaren kariyerine televizyon dizileri için yaptığı senaryo yazarlığını da ekledi ve aynı zamanda sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanmaya başladı.

Bu hafta yayınlanan yeni kitabı TUVALET KİTABI’nın ise okuyucularının ve takipçilerinin isteği ile şekillendiğini belirtiyor. Doğal bir dil kullanarak yazdığı yazılarının, okuyucular tarafından kitap haline getirilmesi isteği ile bir derleme yaptığını ifade eden Özel, kitabın isminin ise yine okuyucuların “Sizi en çok tuvalette okuyoruz” demeleri üzerine belirlediğini söyledi.

Tuvalet Kitabı için “Beni, seni, onu, bizi, hepimizi kısacası hayatı, sokağı anlatan kelimeler bir araya geldiler ve Tuvalet Kitabı oluştu” diyen Pınar Özel bir mahalle komedisi olan üçüncü kitabı PARANOYA KERMESİ’ni 2015’in ilk aylarında yayınlayacak.

Özel, TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda, 16 Kasım Pazar günü saat 16.00-17.00 arası, Salon 3/101 C’de kitaplarını imzalayacak.