Ümraniye Çakmak Mahallesi Adalet Yürüyüşüne Hazırlanıyor - Kozmopolitik

 Ümraniye Çakmak Mahallesi Adalet Yürüyüşüne Hazırlanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine 03 şubat 2017 tarihiyle başlatılan kongreler genel merkezden gelen bir karar ile durdurulmuştu.

2 Aralık 2017 Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile CHP İstanbul il ve ilçelerinde yapılacak olan il -ilçe olağan kongreleri dahil kongre süreci durdurulmuştu.

Kongrelerin durdurulma kararının ardından CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindeki 13 ilçe başkanı Ankara'ya giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmeler yapmış ardından MYK Üyesi Tekin Bingöl İstanbul'a gelerek temaslarda bulunmuştu.

MYK Üyesi Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır imzası ile 5 Aralık 2017 günü gönderilen genelge ile durdurulan kongrenin devam etmesi yönünde genelge yollandı.

İstanbul’da tartışmalar bitmedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi ile İstanbul’a gelen Tekin Bingöl İstanbul İl Başkanlığında temaslarda bulunup ayrılmıştı. Temasların ardından sorunun çözüldüğü belirtilerek seçim süreci devam etme kararı alınmıştı. Lakin öyle olmadı. Bir çok mahallede olan sorun devam etti. Sorunun devam ettiği mahallelerden biri de Ümraniye’nin Çakmak mahallesi.

20 Delegeye sahip Çakmak mahallesi ilçeye ya da ile herhangi bir itiraz dilekçesi gitmemesine rağmen seçime sokulmama kararı alındığı öğrenildi. Çakmak Mahallesi’nden sitemize açıklama yapan bir parti üyesi yapılan seçimde herhangi bir sorunun yaşanmadığını, seçime gözlemcilik yapan il ve ilçe görevlilerinin de herhangi bir itirazda bulunmadıklarını belirtti.

20 delegeye sahip olan Çakmak mahallesinin neden seçime alınmadığı ise merak konusu.

Çakmak Mahallesi Adalet Yürüyüşüne Hazırlanıyor
20 delegeye sahip Ümraniye’nin Çakmak mahallesi yarın akşam yapacakları toplantı ile uğradıkları haksızlık karşısında bir karar alacaklarını açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülke genelinde gösterdiği mücadele zedelenmesin diye bugüne kadar mağduriyetlerini kamuoyu ile paylaşmadıklarını belirten mahalle üyeleri masada CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde oturma eylemi ve CHP Genel Merkezi’ne gitme dahil bir çok fikrin olduğunu belirtti.