Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları ve Ücretleri - Kozmopolitik

 Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları ve Ücretleri


İnternet teknolojilerinin hızlı gelişimi ile yurtdışında birçok üniversite tarafından yıllardır yürütülen uzaktan eğitim programları, son birkaç yıldır ülkemizde de oldukça revaçta.
Vakıf ve Devlet üniversiteleri tarafından sunulan bu alternatif tahsil imkanı; farklı şehirlerdeki katılımcıları, barınma ve ulaşım maliyetlerinden kurtardığı ve normal öğretim Yüksek Lisans diplomasından hiçbir farkı olmadığı için master adayı öğrenciler adına oldukça cazip bir fırsat konumunda.
Katılım Şartları
Uzaktan eğitim yüksek lisans programlarına kayıt yaptırmak için adayların bir lisans programlarından mezun durumda olması ve yüksek lisans programını sunan üniversitenin istediği önşartları sağlaması gerekiyor. Bu şartlar arasında ALES veya dengi uluslararası sınavlardan (GMAT GRE gibi) belirlenen baraj puanın üzerinde neticeye sahip olunması ise tüm programlarda standart koşul olarak adayların önüne çıkıyor.

Ücretlendirme
Uzaktan Eğitim Programlarının ücretlendirmesi, üniversiteye göre farklılık gösterebiliyor. Genelde 2 eşit taksitle tahsil edilen program ücretleri, bazı üniversitelerde 12 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Bu eğitimleri katılmak isteyen öğrenciler için maliyetler 4.200 TLden başlayarak 22 bin TLye kadar çıkabiliyor.
İnternetten Yüksek Lisans yapılabilecek üniversiteler
Anadolu Ünv. e-MBA
Anadolu Ünv. Konaklama İşletmeciliği
Maltepe Ünv. e-MBA
Bilgi Ünv. e-MBA
Fatih Ünv. e-MBA
Atılım Ünv. e-MBA
Gazi Ünv. Bilişim Sistemleri
ODTÜ Enformatik Online
Mersin Ünv e-MBA
Bahçeşehir Ünv. e-MBA
Sakarya Ünv. e-MBA
Sakarya Ünv. e-Bilişim Teknolojileri
Sakarya Ünv. e-Mühendislik Yönetimi
Beykent Ünv. e-MBA
Ahmet Yesevi Ünv. Tüm Uzaktan Eğitim Programları
Işık Üniversitesi e-MBA
İstanbul Aydın Üniversitesi -e-MBA