Yaban’ın Patronu Sigortasız Çalıştırdığı İşçiyi Dövdü - Kozmopolitik

 Yaban’ın Patronu Sigortasız Çalıştırdığı İşçiyi Dövdü

Yaban TV ve Yaban Store’un ortaklarından ünlü işadamı Zafer Türkoğlu’nun, İstanbul Etiler’deki Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Yaban Store adlı işyerinde depo sorumlusu olarak çalışan Mutlu Gün’ü dövdüğü iddia edildi. Darp raporu alan işçi, patronu hakkında suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre, Yaban Store’da yaklaşık 5 aydır sigortasız olarak çalıştırılan Mutlu Gün, dün sabah 9.15 sularında işe gitti. İşyerine girdikten sonra genel müdürü, Mutlu Gün’e işyerinin ortaklarından Zafer Türkoğlu’nun kendisini çağırdığını söyledi. Bunun üzerine patronunun odasına giden Gün, polise verdiği ifadede, sonrasında yaşananları şu sözlerle aktardı:

"Boğazımı sıktı"
“Kendisine ‘Beni çağırmışsınız, buyurun’ dedim. Kendisi ben içeriye girer girmez depo kısmında bulunan bayraklarda kedi pisliği olduğunu belirterek ‘Bunları niye temizlemiyorsunuz’ şeklinde bağırdı. Akabinde hakaretler sarf etti. Ben de bunun üzerine Zafer Bey’e ‘Karşınızda çocuk yok, benimle böyle konuşamazsınız’ dedim. Bunun üzerine Zafer Bey, ayağa kalkarak üzerime geldi. Elleri ile boğazımı sıkarak ‘Seni gebertirim, mahvederim’ gibisinden kelimeler kullandı. Akabinde ‘Burada bekle göreceksin’ diyerek kapıdan çıktı. Ben de arkasından çıkmaya çalıştığımda tam kapının önünde sol gözüme yumruk atarak beni darp etti. Ben kendisine hiçbir karşılık vermedim. Koridorda giderken dahi el kol hareketleri ile tehdit etmekteydi.”

Darp raporu alan işçi, karakola giderek patronu hakkında şikâyetçi oldu. Kesinlikle uzlaşmak istemediğini belirten Gün, hakkını sonuna kadar arayacağını ifade etti.