Yeni Başbakan Süleyman Soylu Mu Olacak? - Kozmopolitik

 Yeni Başbakan Süleyman Soylu Mu Olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın referandumun ardından çok sinirli olduğu, Berat Albayrak ekibinin Binali Yıldırım'ın ipini çektiği ileri sürüldü. Abdullah Gül'ün eski danışmanlarından Ahmet Takan, son başbakanın Süleyman Soylu olabileceğini yazdı.

AKP'de referandum sonrası atılacak adımlara ilişkin tartışmalar sürüyor.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmanlarından Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, Saray'da tartışılanlara ilişkin ilginç iddialarda bulundu.

"Referandumun ağır tahribatını onarmak için çok yönlü operasyon hazırlıklarının hummalı bir şekilde yapıldığı sarayda şu anda 'AKP'de erken kongre' konuşuluyor" diyen Takan, "Baskın seçim planları yapılıyor. Berat Albayrak ekibinin, 'Binali Yıldırım'ın ipini çektiği' iddia ediliyor.

Sarayda çok etkin bir başdanışmana sordum; referandum sonuçlarından dolayı Erdoğan'ın, Binali Yıldırım'a karşı çok kızgın olduğunu söyledi. 'Çalışmalarından memnun değil' dedi. Erdoğan'ın AKP'ye üye olmasının ardından Başbakanlık değişikliğinin sürpriz olmayacağını belirtti. Kulağıma gelen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddiaları da sordum; 'şansı çok yüksek. Emir komuta zincirini aksatmayan çok iyi bir asker' diye yanıt verdi. Anlayacağınız!.. Bir zamanların sert Erdoğan muhalifi Süleyman Soylu, siyasi tarihimize 'son Başbakan' unvanı ile geçerse kimse şaşırmasın..." ifadelerini kullandı.