Yeni Şafak Yazarı: Devlet Engellilerden 'Lüks Araba' Vergisi Almıyor - Kozmopolitik

 Yeni Şafak Yazarı: Devlet Engellilerden 'Lüks Araba' Vergisi Almıyor

Yeni Şafak yazarı Ergün Yıldırım, engellilerin ÖTV (özel tüketim vergisi) ödemeden lüks araç alabilmesinin adaletsiz bir uygulama olduğunu savundu. Yıldırım ayrıca şehit yakınlarına da vergi indirimi yapılmasını eleştirerek emekli maaşının eş ve kız çocuklarına geçmesinin son ermesini istedi.

Yıldırım, Twitter hesabından paylaştığı mesajda “Engelli aileler daha lüks arabalar alıyor ve devlet hepimizden aldığı vergiyi onlardan almıyor. Bu adalet değil” dedi.

Şehit yakınlarına vergi indirimi adaletsizlik"

Ergün Yıldırım, şehit yakınlarına yapılan ÖTV indirimini de eleştirerek "Mesela şehit yakını muhtaç ise yapılsın eyvallah. Ama arabadan bu kadar vergi almamak anlamsız. Bunlar ciddi eşitliksizci uygulamalar" dedi.

"Ölen emeklinin maaşı da ölmeli"

Hayatını kaybeden emeklilerin yakınlarına ölüm aylığı bağlanmasını da yanlış bulan Yeni Şafak yazarı “Ölen emeklinin maaşı da ölmeli! Kızına vs geçmesi yanlış. Kızı vs gerçekten ihtiyaçlı ise devlet fakir fukara fonu ile destek çıkmalı. Sosyal devlet anlayışı ile uygulanan bazı uygulamalar, dürüst halk kesimini de devleti de keriz yerine koyuyor” ifadelerini kullandı.

Gelen tepkilere yanıt verdi: Cahillerin cesareti

Bir süre Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı da yapan Yeni Şafak yazarı Ergün Yıldırım, yaptığı paylaşımlara gelene tepkilere ise ""Türkiyede cehaletin ve cahillerin muhteşem cesareti var! Engelliler ile ilgili ifadelerim karşısında yemediğim küfür ve hakaret kalmadı." yazdı.