Yenilgi Sonrası AKP'li İsimden 'Yeni Parti' Çıkışı - Kozmopolitik

 Yenilgi Sonrası AKP'li İsimden 'Yeni Parti' Çıkışı

AKP'de üç dönem Manisa Milletvekiliği yapan ve partide Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Selçuk Özdağ, 23 Haziran seçimi sonrası yaptığı çıkışla gündeme geldi.

AKP'nin eski genel başkan yardımcılarından Selçuk Özdağ, İstanbul seçimlerinin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"BAŞKA SİYASİ YANSIMALARI DA OLACAKTIR"

Davutoğlu'na yakın isimlerden olan Özdağ, "İstanbul Seçimi,İstanbul’a ve Türkiye’ye hayırlı olsun.Demokrasi kazandı,Hukuk kazandı.Türk insanı baskıcı,otokrat yönetim tarz ve söylemlerine razı olmayacağını gösterdi.

Herkes siyasetini bu yeni eğilime göre belirlemek durumundadır.Türkiye,büyük bir çoğunlukla kamplaştıran,kutuplaştıran,ayrıştıran siyaset biçimini reddetmiştir. Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımalarıda olacaktır.

Kürt kökenli vatandaşlarınız,kardeşlerimiz oylarının kimsenin tekelinde,cebinde olmadığınıda göstermişlerdir. Artık eski siyaset tarzının vatandaş tarafından rağbet görmediğinin bir yansımasıdır,ifadesidir.

Bugünden itibaren siyasette kartlar yeniden karılacak ve yeni siyasi aktörler ortaya çıkacaktır.Bu seçimin en önemli sonuçlarından bir taneside budur.

Türk Milleti her partilisi ile bir bütündür.Partiler amaç değil araçtır,parti farklılıklarından dolayı insanları hasımlaştırmak ülkeye kötülük etmektir. Bu seçimde terör örgütü şeflerinin iç siyasete malzeme edilmesinin yanlışlığı ve sonuçları da ortaya çıkmıştır.

Türkiye,50 bin kişinin ölümüne sebep olmuş teröristlerin televizyon ekranlarına çıkarılmasına bu aziz milletin bir cevabı olacaktı oldu da ve o cevabı oyları ile sandıkta vermiştir.

Vatandaş,kamplaştırma,kutuplaştırma istemiyorum demiştir.Tek adam yönetim ve tarzını istemiyorum demiştir.Siyasallaşan bir yargı istemiyorum demiştir.Her alanda şeffaflık istiyorum demiştir.

Demokrasi istiyorum,Adalet istiyorum,barış ve kardeşlik dili,uzlaşı istiyorum,bağımsız yargı istiyorum,kuvvetler ayrılığı istiyorum,eğitimde fırsat eşitliği,gelir dağılımında adalet istiyorum demiştir.

Yüce dinimiz İslam’ın sandığa götürülüp siyasi hırslar uğruna oylamaya tabii tutulmasını istemiyorum demiştir. Veeee ekonomi ve Devlet yönetiminin ehil ellere,liyakatli kişilere verilmesini istiyorum demiştir." ifadelerini kullandı.

Özdağ, açıklamasını sonunda "Ya YENİ HAL,ya YENİ HAL..." dedi.