Yürüyüşün 10. Gününde Kılıçdaroğlu'ndan Açıklama - Kozmopolitik

 Yürüyüşün 10. Gününde Kılıçdaroğlu'ndan Açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan İstanbul'a başlattığı Adalet Yürüyüşü'nün 10. gününde güne gazetecilere açıklama yaparak başladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bayramın memlekete huzur getirmesini istiyorum, barış getirmesini istiyorum, esenlik getirmesini istiyorum, gerginliklerden Türkiye çok çekti, çok acılar çekiyoruz gerginliklerden, gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. Bayrama ayrı bir anlam katacaktır adalet yürüyüşü. Birlikte yaşayan, uygarca tartışan, bir araya gelebilen bir Türkiye hepimizin ortak özlemi. Bu yürüyüşün temel amacı da o” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşü”nün 10. gününe saat 10.00'da Köroğlu Tesisleri'nden başladı.

Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşü”ne başlamadan önce yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün Mübarek Ramazan’ın son günü. Dolayısıyla yarın bayram olacak. Bütün yurttaşlarımın bayramlarını kutluyorum. Bayramların bizim için şöyle bir özelliği var, özellikle dini bayramların. Dini bayramlarda hep bir araya geliriz, küskünlükleri sona erdiririz, kardeşçe bir arada oluruz, oturur, sohbet ederiz, sabah oturup kucaklaşırız.

Dolayısıyla bayramın memlekete huzur getirmesini istiyorum, barış getirmesini istiyorum, esenlik getirmesini istiyorum, gerginliklerden Türkiye çok çekti, çok acılar çekiyoruz gerginliklerden, gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. Bu yürüyüşün adalet yürüyüşü olması bu açıdan da çok önemli. Bayrama ayrı bir anlam katacaktır adalet yürüyüşü, buna da özellikle önem verdiğimi ifade etmek isterim. Gerçekten de gerilen, kutuplaşan, söylemlerle adeta yeni düşmanlar yaratan bir Türkiye’den söz etmek hoşuma gitmiyor. Birlikte yaşayan, uygarca tartışan, bir araya gelebilen bir Türkiye hepimizin ortak özlemi. Bu yürüyüşün temel amacı da o.”