Zengin Olmak İçin Borussia Dortmund Otobüsünü Bombalamış - Kozmopolitik

 Zengin Olmak İçin Borussia Dortmund Otobüsünü Bombalamış

Alman polisi, geçen hafta Borussia Dortmund futbol takımının otobüsünü üç bombayla hedef aldığından şüphelenilen bir kişiyi tutukladı. Savcılar söz konusu şahsın kulüp hisselerini düşürerek daha sonra yatırımlardan kâr elde etmeyi amaçladığını belirtti.

Almanya Federal Başsavcısı tarafından yapılan açıklamada, Almanya ve Rusya vatandaşlıkları olan ve isminin Sergei V. olduğu belirtilen 28 yaşındaki şahsın saldırıdan önce Borussia Dortmund opsiyonu satın aldığı belirtildi.

Şüphelinin kredi kullanarak Borussia Dortmund hisselerini daha önceden belirlenmiş bir fiyata satmasına imkanı sağlayan 15 bin opsiyon satın aldığını kaydedilen açıklamada, "Eğer Borussia Dortmund hisseleri büyük miktarda değer kaybetseydi, kâr yatırımın birkaç katı olacaktı" denildi.

Herhangi bir oyuncunun ciddi şekilde sakatlanması veya ölmesinin böyle bir sonuç doğuracağı belirtildi.

Dortmund hisseleri saldırıdan bir gün sonra 12 Nisan'da yüzde 1.8 yükselirken, 2017'de de şu ana kadar yüzde 2 oranında yükseldi.

Kulüp otobüsü 11 Nisan'da patlamaların olduğu sırada Monaco AC ile Şampiyonlar Ligi maçı oynamak üzere stadyuma doğru hareketlenmiş, patlamalar İspanyol savunma oyuncusu Marc Bartra'yı sakatlamış ve maçı da bir gün erteletmişti. Savcılar, saldırının ardından bölgede bırakılan üç mektubun ne kadar gerçekçi olduğu konusunda şüphelerini dile getirmişlerdi.