Zeytinburnu'ndaki Askeri Lojman Arazisi 1.7 Milyara Satıldı - Kozmopolitik

 Zeytinburnu'ndaki Askeri Lojman Arazisi 1.7 Milyara Satıldı

İstanbul Zeytinburnu Adliye meydanı yakınında bulunan 97 bin metrekare askeri lojman alanı yapılan ihale sonucu 1.7 milyara satıldı.

İstanbul Zeytinburnu’nda askeri lojmanların bulunduğu Adliye ve kaymakamlığın yanındaki 97 bin metrekare alan ihale edildi.

İhalede kazanan Güney Gayrimenkul, Baş Yapı İnşaat, Esta İnşaat ve Elit Vizyon Yapı iş ortaklığı oldu. Ortaklar satış değeri için 1 milyar 730 milyon lira teklif ederken, şirket payı olarak Emlak Konut’a 640 milyon 100 bin lira taahhüt etti.

Zeytinburnu’nda askeri lojmanların bulunduğu arsa için Emlak Konut GYO tarafından dün yapılan gelir paylaşım ihalesinde ipi, Güney Gayrimenkul, BaşAskeri lojman yerine 1.7 milyarlık proje Yapı İnşaat, Esta İnşaat ve Elit Vizyon Yapı iş ortaklığı göğüsledi.

4 ortak hayata geçecek gayrimenkul projesinin satış değeri için 1 milyar 730 milyon lira taahhüt ederken, Emlak Konut’a da şirket payı olarak yüzde 37’ye denk gelen 640 milyon 100 bin lira teklif etti. İhaleyi kazanan şirkete en yakın teklif ise Yılmaz İnşaat’tan geldi. Yılmaz İnşaat proje değeri için 1 milyar 840 milyon, şirket payı için 625 milyon 600 bin lira önerdi. İhaleyi kazanan ortaklar arsa sahibi olan Emlak Konut’a verecekleri 14 milyon 500 bin lira fark ile öne geçti.