Acil Yardım Çağrısı; BİRLEŞELİM! - Barbaros Dinçer - Kozmopolitik

Bunu bir yazı olarak görmeyin. Sözün bittiği, satırların yetersiz kaldığı bu dönemde haykırış olarak görün. Bu haykırış, bizleri her geçen gün öldürmeye azmetmiş olanlara değil. Onlar ki artık; insanlıktan zerre nasibini almamış haldedirler. Dolayısıyla bu haykırışım bizlere.

Özgürlük, Eşitlik ve Demokrasi için mücadele ettiğini iddia eden bizlere. Artık Bize düşen; birbirimize bakmak, omuz vermek, yan yana gelmektir. Anlık tepkilerimizle, geçici protestolarımızla ve balık hafızalarımızla, bu dönemin hem kurbanları hem de sorumlularıyız.

Bizler; birbirimizi beğenmeyip bir araya gelmedikçe, faşizm kapsama alanını arttırarak sürdürüyor. Faşizme karşı mücadele ettiğini iddia eden, bu yolda bedel ödemekten çekinmeyecek kaç kişi kaldıysak, 4 Kasım gecesi yaşananlardan sonra soluğu Diyarbakır'da almalıyız. Başta Kemal Kılıçdaroğlu. Gerçekten insanca hakça bir düzen iddiasında ise artık suni dengelere bakarak değil insani değerlerden yana tavrını almalı. Önce kendi yüzünü, sonra partinin ve nihayetinde memleketin yüzünü SOL'a döndürmeli. Yol haritası, program süreç başlayınca konuşulacaktır. İlk iş sokakta olmaktır. Sokakta birleşilmelidir.

Hemen şimdi Diyarbakır'a gidilmeli. Dokunulmazlık oylamasındaki saçmalama için özür dilenmeli. Faşizme karşı birleşilmeli. Günlerimiz sayılı, yarın çok geç olacak.