Avrupa ve ABD'de Yükselen Vatanseverliği Irkçılık Diye Yorumlamanın Basitliği - Ali Jean ÇORAKÇI - Kozmopolitik

Türkiye'de genellikle çokbilmiş Aydınlarımız Avrupa ve Amerika'da yükselen Patriotism yani vatanseverliği Irkçı bulur. Lakin Avrupa ve ABD'de durum böyle değil. Patriotism yani Vatanseverlik olgusunu Irkçılık ve faşistlik ile temellendirmek, Lümpenlerin yapacağı iştir. Sığ geliyor bana açıkçası.

Fransa'dan örnek verdim çünkü bu basitliği ancak öyle anlayabiliyoruz. Fransa'da Radikal İslamcı terörünün Türkiye'den sonra ki ülkedir. IŞİD terörünü mültecilerin arasına girenler sayesinde hem başkent Paris hem Nice'te kanlı terörist saldırılar gerçekleşmiştir.

Marine Le Pen'in geçen hafta yaptığı bir açıklamayı farklı anlamlar katıp ''Yabancıları Fransa'dan çıkartacağım'' diye lanse eden Liberal ve Radikal Sol ve Komünist medya, olayın bal gibi de Marine Le Pen ve Milliyetçilerin asıl istediği gittikleri ülkede yaşayıp, güzel emekler veren, çalışan, Fransa devletini iyi yerlere getirenler değil, ne idüğü belirsiz, boş gezenin boş kalfası ve salafist camiilere gidip radikal islamcı terörüne hizmet edenlerdir.

Bunu anlamak istemeyen liberal ve demokrat tayfa her daim bu hatayı yapıp Avrupa ve Amerika'da yükselen Patriotism yani Vatanseverliği ırkçılık ve faşistlik oluyor görüyor. Zaten bu hataya tek düşen de Türkiye'de liberal olan, demokrat ve aşırı solcu tayfadır. Farkındaysanız bir de Akp'liler ''Irkçı'' diye tanımlarlar bu yükselen vatanseverliği. Bu kafalar değişmedikçe de maalesef doğru yorumlarda bulunamazlar ve Türkiye'de komünizm de sol'da hep ikinci planda olmaya devam eder. 

Son olarak Marine Le Pen ile başladım onunla bitireyim:
Yabancı karşıtlığı değil,  Mülteci olarak gelip Paris'i, Nice'i kana bulayan Radikal İslamcı teröristlere karşı. İslam ve yabancı düşmanı değil bunu lütfen artık görün ve gerçeklerden kaçınmayın. Liberal kafaya uymayın.