NE ÇOK YÜKLENDİNİZ HÜKÜMETİME - Atakan Ayaztaş - Kozmopolitik

Yıllar geçtikçe birbirinin ardına sıralanan muhteşem faaliyetleri ile karşımıza çıkan iktidarın önünü  ne hikmetse paralel yapılar ve dış mihraklar bir türlü bırakmamakta, dışarıdan tarafsız baktığında çok tanıdık bir dizi senaryosu gibi ülkemin son hali.

Ömrümüzün en güzel yıllarını, zorla hepimizi siyasete alet eden bu hükümet neler yapmış bir düşündüm ve araştırmaya koyuldum. Hayli mizahi bir yaklaşımla görülen durumu sizlere sunmaktan onur duyarım.

 *İleri demokrasi örneği sergilemiş mesela, Silivri cezaevinde eğitime ihtiyaç varmış ve tüm okumuşları oraya yollamış sağolsun.

*Gelir dağılım eşitsizliğinde  zirvede boy göstermiş. 1 halka ise 9 saraya politikası uygulamış. Büyük devlet büyük saray ile olur hiç laf etmemek gerek tabii ki yapmalılardı.

*TOMA konusunda dünya birincisiyiz denilebilir. Olması gereken buydu zaten çapulcular pistir yıkanmaları gerek devletimiz suyu ayağımıza da mı getirmesin?

*Paradan 6 sıfır atmış değerlenir diye düşünerek ama suçları yok.

*Biz paranın değerini bilmiyor har vurup harman savuruyoruz millet olarak yoksa paramız çok değerli.

*Ordu vesayetini kaldırmış. Bulunduğu dönem içerisinde 40 bin üzeri subay, astsubay ve uzman istifa ettirmiş. Kesin işlerini yapmıyorlardır yoksa neden askerimizi görevinden etsinler.

*Baskıcı laiklik anlayışını kaldırmış. Ya Müslüman olacaksın ya da Müslüman olacaksın demiş.

*Tüm Türkiye’ye TOKİ gibi güzel bir anlayışı getirmiş gereksiz olan ağaçları yok etmiş herkesi borç altına sokup ev sahibi yapmış bu arada birkaç müteahhit iş adamına da azıcık para kazandırmış.

*Sağlık politikasında ileri adımlar atmış, o kadar ileride ki halk halen o ileriye yetişememiş.

*MİT ile ülkeyi çok güvenilir hale getirmiş , o kadar güvenilir ki artık korkmadan her an canlı bombalar refakatinde patlayıp ölebiliyoruz. Ama istihbarat açığımız yok.

*Şehitlere kelle demiş, madende hayatını kaybedenlere bu işin fıtratında ölüm var demiştir, ki katiyen katılıyorum.

*Yola kefenle çıkmış ama yüzlerce koruma ile devam etmiştir.

*Kadına şiddette bizi önemli yere taşımıştır.

*Çocuk tacizi ve tecavüzünde hamdolsun liste başından inmememiz için elinden geleni yapmıştır.

*Basın özgürlüğü konusuna çok girmek bile istemiyorum bunları yazıyorsam zaten özgürüm demektir. Ya da yakın sürede görürsün özgürlüğü diyerek yanıma ziyarete geleceklerdir.

*Bir ilk e imza atıp havuz medya diye çağın icadını bulmuşlardır bana kalırsa çok başarılı ne o öyle her kafadan bir ses çıkıyor konu aynı hepiniz yazın gitsin aynı şeyi işte.

Ve sayamadığım bir dolu şey daha var listemde,

Anlayacağınız 14 yılda muhteşem güzel projeler ile karşımıza gelmişler ve durmadan yeni projeler ile karşımıza çıkmaya devam ediyorlar.

Bir sonraki projede buluşmak üzere

Saygılarımla.