26 Mayıs 2022, Perşembe

‘128 Milyar Dolar Nerede?’ Pankartı Meclis’te

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP’nin akıbetini sorduğu 128 milyar dolara ilişkin pankartı TBMM’ye astı.

CHP’nin akıbetini sorduğu 128 milyar dolara dair astığı pankartlar, polis ekipleri tarafından il ve ilçe başkanlıklarından toplanırken, CHP Mahmut Tanal, ”128 milyar dolar nerede?” pankartını TBMM’de astı.

Yaptığı eylem sonrasın Halk Tv’ye konuşan Mahmut Tanal, ”Bu 128 milyar doları ne yaptılar? Gençler için mi harcadılar? İşsizliği bitirmek için ne yaptılar? Ben bir parlamento üyesiyim. Bu paraya ne olduğunu sormaya hakkım var” diye konuştu.

CHP yönetimi, 128 milyar doların akıbetini sormak için astığı pankartlar, ”Cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle toplatılmasına başta CHP lideri Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm il ve ilçe yönetimi tepki göstermişti. Kılıçdaroğlu, Parti Meclis Toplantısı’nı, ”128 milyar dolar nerede?” pankartı eşliğinde yapmış, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, pankartı il ve ilçe başkanlıklarına yeniden asılacağını söylemişti.

İstanbul Emniyet, CHP ilçe başkanlıklarına yaptığı gece operasyonuyla pankartları sökerken, CHP yöneticileri, kampanyayı sosyal medyaya taşıdı. Profil resimlerini ”128” yazan görselle değiştiren yöneticiler, 128 milyar doların akıbetini soracaklarını belirtti.

Tanal ayrıca, ”Ben halkın bana yetkiye dayanarak soruyorum. 128 milyar dolar nerede? Eylemlerimiz, meşru zeminlerde, anayasanın bize tanıdığı haklar çerçevesinde devam edecek” dedi. Meclis’te sordukları sorulara cevap alamadıklarını belirten Tanal, pankartı bugün kaldırmayacağını söyledi.

PANKARTI KALDIRMAK İÇİN İTFAİYE EKİBİ GELDİ

Mahmut Tanal’ın Meclis’e astığı ‘128 milyar dolar nerede?’ pankartını indirmek için itfaiye ekibi geldi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Görevimiz, Bedel Ödeyenlerin Yanında Durmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.