26 Ocak 2021 , Salı

Cumhur İttifakı’ndan CHP’li Belediyenin Çalışmalarına Engel!

Yeni tip koronavirüsten etkilenen Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde hizmetlerin aksamaması adına sunulan borçlanma yetkisi teklifi AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin engeline takıldı.

Pandemi sürecinde belediyenin gelirlerinin düştüğünü ve belediyenin hizmetlerinin aksamaması gerektiğini belirten CHP’li Mersin Büşükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Valiliğe olağanüstü toplantı başvurusu yaptı.

Sözcü’nün haberine göre, olumlu karşılanan talep üzerine, belediye meclisi önceki gün toplandı. Kongre Merkezi’nde salgın nedeniyle tedbirler alınarak yapılan meclis toplantısı son derece hareketli ve gergin geçti.

CHP’li başkan Vahap Seçer, 664 milyon TL’lik belediye borcunun ödemelerle 172 milyona düştüğünü, bunun mali disiplin ve alınan tasarruf tedbirleriyle yapıldığını anlattı.

Salgından dolayı belediye gelirlerinin de düştüğünü hatırlatan CHP’li Başkan, 250 milyon TL borçlanma yetkisi verilmesi ile ilgili önergeyi oylamaya sundu. Talep, AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi.

PAYLAŞ:

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İtalya Başbakanı Conte, Yarın İstifa Edeceğini Açıkladı

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, koalisyon hükümetinin küçük ortaklarından birinin desteğini çekmesinin ardından yarın istifa edeceğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir