23 Ocak 2021 , Cumartesi

Kılıçdaroğlu’nun Avukatı: Bize Suikast İhbarı Geldi, Koruma Ekibi Uyarıldı

ARTI TV’de yayınlanan ‘Detay’ programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, yakın zamanda Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast girişimi bilgisi aldıklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun avukatı Celal Çelik yakın zamanda Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast girişimi bilgisi aldıklarını söyledi.

ARTI TV’de yayınlanan “Detay” programında Ayşe Yıldırım ve Kemal Göktaş‘ın sorularını cevaplayan Celal Çelik, Kılıçdaroğlu’na linç girişimi davasında yaşanan gelişmeleri aktarırken, Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur’un “Kılıçdaroğlu’na suikast düzenlenecek yerine Ekrem İmamoğlu geçecek” iddiası soruldu. Bu bağlamda kendilerine ulaşan bir suikast ihbarı olup olmadığı yönünde bilgisi sorulan Çelik, “Evet geldi öyle bir ihbar” dedi.

Ayşe Yıldırım’ın, “Kemal Bey’e bir suikast girişimi olacağına yönelik yandaş gazetecilerin köşelerinde yazılar çıkıyor. Ve nitekim de işte Ekrem İmamoğlu’na yönelik bir suikast ihbarı ortaya çıktı ve o listede başkalarının da olduğu söylendi. Şimdi Kemal Bey’e yönelik böyle bir ihbar aldınız mı? Sözü edilen listede Kemal Bey var mı?” sorusu üzerine Celal Çelik şu cevabı verdi:

“Şimdi bu son listede olup olmadığına ilişkin bir bilgim yok, öncesinde öyle bir iddia geldi. Nitekim bu yani öyle çok yeni, ilk defa açığa çıkmış bir şey olarak görülmez. Çünkü onu bırakın siz, zaten CHP Genel Başkanı suikast girişimlerine maruz kaldı defalarca. Yakın zamanlarda geldi öyle bilgiler. Koruma ekibi uyarıldı, bu anlamda daha dikkatli olması gerektiği ifade edildi. Bu şekildeki bilgiler elbette geldi.”(T24)

PAYLAŞ:

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İsmail Saymaz: Mart Ayında AKP Kongresinde Kırılma Yaşanacak

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül arasındaki atışmayı ‘liderlik kavgası’ olarak niteledi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir