19 Ocak 2021 , Salı

İBB Tarafından Araştırılan AKP Dönemine Ait Yolsuzluk Dosyalarına İçişleri Bakanlığı El Koydu

İBB’de AKP dönemine ilişkin yolsuzlukları araştırma ve üzerinde çalışma adına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu talimatıyla açılan dosyalara İçişleri Bakanlığı el koydu.

İBB’nin AKP dönemini geride bırakarak başkanlığını yapmaya başlayan Ekrem İmamoğlu Belediye tarafından gerçekleştirilmiş işlemlerde yolsuzluk ve de usulsüzlük şüphesiyle geçmişe yönelik soruşturma başlattığını duyurmuştu. İmamoğlu talimatıyla çalışmalara başlayan Teftiş Kurulunun hazırladığı dosyalar yargıya taşınmaya başlanmıştı.

İçişleri tarafından görevlendirilen Maliye Müfettişleri’nin resmi izinlerle İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı’na gelerek dosyaları teslim almaları gerektiğini ve inceleyeceklerini bildirdikleri duyuruldu. Ve dosyaların neredeyse tamamının alındığına dair bilgi mevcut. Mülkiye Müfettişlerinin gelmelerinin öncesinde tamamlanan dosyalar arasından Teftiş Kurulu tarafından işlem başlatmak istenmesinin ise valilik engeline takıldığı bildirildi.

PAYLAŞ:

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AKP’li Vekilden Gazeteci Cemile Bayraktar’a “Cemal Kaşıkçı” Tehdidi

Gazeteci Cemile Bayraktar’ın sosyal medya üzerinden yaptığı “Nasıl Bir Ülke isterdiniz” temalı paylaşımı AKP’li Milletvekili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir